Автори / Гич Оркестр / ГИЧ Оркестр перевтілив львів’ян у звіряток
“…І разом з нами йшли
Ангели, цигани, маври і козаки
Пастушки, ягнята, русалки, чортенята
Паралітики на роздорожжу
Ведмеді, спудеї, повії, пігмеї,
Кобзарі, самураї, металісти, дармограї,
Турки, яничари, індуси, ветерани,
маланки, маланці, гуцули, троянці…
А всіх інших перелічити просто не можливо
Бо були там ще горилеї, генерали, пиворізи
Мочиморди, голодранці, данайці, нанайці,
Салуїди, араби, опришки, кацапи, попурізки
Лезбіянки, скрябіни, білики, гномики, єремії,
Повалії, мавки, мавпи, елики дивні,
Чорні коти, громні жаби, алхіміки, проститутки,
Татари, побабісти, українці і мертві півні…”
Мертвий Півень “Холодно”
Останній день фестивалю “Флюгери Львова” розпочався традиційним “Прокиданням”. Колись прокидалися з Мертвим Півнем, а вже другий рік поспіль із “ГИЧ Оркестром”. Ми всі добре пам’ятаємо, як сприйняли таку зміну ролей львів’яни минулого року і в інтернеті можна знайти ролики з минулорічної прес-конференції, на якій Марта Більська констатує смерть “Мертвого Півня”…
Хлопці із, відносно молодого, гурту із честю перейняли естафету від своїх попередників і “прокидання з ГИЧем” таке ж експресивне і якісне, як з “Півнем”. Варто сказати, що затяті фанати “Мертвого півня” влаштовують альтернативне прокидання під Ратушею, де збираються і співають пісні своїх кумирів, проте дух “Мертвого Півня” завітав цієї неділі і в дворик Ратуші, саме тому, навперекір Марті Більській, я констатую не лише смерть, але й Воскресіння “Мертвого Півня”. Як це сталося, чому я вибрав епіграфом саме цю цитату із пісні Мертвого Півня “Холодно” і як люди ГИЧіли цієї неділі розповість Вам Пуп Землі.
Вміння хлопців перетворювати кожен свій виступ у маленький карнавал, багаторанна імпровізація зі стилями, мовами, образами, класикою української літератури діє гіпнотично. Безперечно, “ГИЧ Оркестор” – це феномен і зрозуміло, що такий феномен міг з’явитися “тільки ві Львові”. На концертах “ГИЧ Оркестра” важко всидіти на місці – одразу починаєш дригати кінцівками, вибивати ритми по чому вдається і на обличчі з’являється усмішка.
Цьогорічне прокидання з “ГИЧем” полягало у кількох обрядах, центральним з яких було “перевтілення людини у звірятко”. Цілком логічний обряд, на мою думку – після трьох фестивальних днів, слухачі вже по-трохи намацували у собі риси різноманітних звіряток.
В 10.00 дворик львівської Ратуші перетворився на імпровізований зоопарк, проте ні…скоріше Ноїв Ковчег, ті звірятка, які добровільно входили у Врата Ратуші були на стільки незвичними, а проте органічно-живими, що коли б на “Флюгери” забрів сучасний Ной – він безсумнівно відібрав би всіх для свого Ковчегу 2.0.
Після наступних обрядів – “Ранкової руханки” і “Пісень з нової програми”, “ГИЧі” підготували для всіх звіряток шалений сюрприз – виступ гурту “Петрос” із Ворохти. Словами неможливо передати того фурору, який зчинив дитячий гурт на сцені “Флюгерів”. Фото лише констатують факт.
В музиці дитячого колективу “Петрос”, на перший “послух” народній, коломийковій, фолковій музиці, присутні мотиви сучасних танцювальних стилів, таких, як dubstep, trip-hop, drum’n'bass. Взагалі, я вважаю, що музика цих діток могла би звучати в танцювальних клубах і вона цілком адекватно б там сприймалася.
Коли вже всі остаточно прокинулися і перевтілилися, діти з Ворохти виконали ще кілька спільних пісень з “ГИЧем” і бадьорі львівські звірятка зійшли з “Ковчегу” в місто, розійшлися Львовом, щоб за кілька годин повернутися і відправитися в плавання вже джазовою рікою останнього дня “Флюгерів Львова”.
ПУПОК НОВИН
Додав nady 16 травня 2013
Про автора
В оркестрі грають хлопці-побратими, що інструментами своїми і голосочками дзвінкими дарують щастя сьогоденню. Опис Гич Оркестр зі Львова делікатно грає екстравагантну музику ГИЧ 'n' bass - ритм 'n' ГИЧ - ГИЧ 'n' blues - радіоГИЧ - shock horror ГИЧ ... Уч