Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Потік Афіші Галереї Товари Інформація

Автори / Тарас Шевченко / Названі лауреати премії Фонду Тараса Шевченка

Правління Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Шевченка повідомляє про присудження премії Фонду «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» у 2013 році.

Ними стали:

  • РОМАН КОВАЛЬ – письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ століття, автор та упорядник 44 книг, циклів радіопередач «Холодний Яр»,  сценаріїв документальних фільмів «Незгасимий огонь Холодного Яру», президент історичного клубу «Холодний Яр».

НАГОРОДЖУЄТЬСЯ за подвижницьку діяльність в організації вшанувань героїв Визвольної боротьби українців за свою незалежність, зокрема Холодноярців, спорудження їм пам?ятників, відновлення могил, найменування їхніми іменами вулиць, повернення з небуття багатьох історичних постатей.

  • МИКОЛА ПАЛІЄНКО – письменник, автор багатьох поетичних збірок, серед яких «Зоря Шевченка», «Послання з Чернечої гори», «Свята пора Кобзаря», невтомний поширювач Шевченкового слова, просвітянин.

НАГОРОДЖУЄТЬСЯ за багаторічну плідну працю на ниві популяризації Шевченкового слова і думки: організацію урочистостей, конференцій, створення гуртків,  центрів, радіо й телепередач, ініціативу та участь у встановленні пам?ятників Кобзареві на Одещині.

  •  ДОКТОР МАГІСТР РУПЕРТ КЛЬОТЦЛ (Австрія) – діяч Міжнародного Товариства ім. Павла Чубинського в Австрії (2005 – 2009 рр. президент Товариства), послідовний популяризатор української культури, благодійник.

НАГОРОДЖУЄТЬСЯ за активну участь в житті української громади Австрії, подвижницьку діяльність в організації заходів з поширення української культури, українських народних традицій і звичаїв, вагомий внесок у розвиток зв?язків між Україною та Австрією в галузях мистецтва, культури, науки.

Відроджуючи всеукраїнську традицію вшановувати пам’ять Кобзаря в Каневі на Чернечій горі поминальної суботи перед святою Трійцею, Фонд Тараса Шевченка проводить нагородження своїх лауреатів саме в цей день – цьогоріч  22 червня.

Президент Фонду Т. Шевченка Людмила Красицька

Українська Літературна Газета

 
 

Додав nady 08 червня 2013

Про автора

Він був сином мужика — і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком — і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим...

Автори пов'язані с новиною

Роман Коваль ,

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска