Учора в книгарні "Є" письменниця Ірен Роздобудько розповіла київським читачам про свою нову збірку новел "Зроби це ніжно". На вечорі презентувала книгу разом зі своїм чоловіком, бардом та поетом Ігорем Жуком. Він також виконав під гітару кілька своїх пісень.

Збірка "Зроби це ніжно" складається з чотирьох окремих розділів.

"Кожен наступний заперечує попередній", - пояснює читачам Ірен Роздобудько. - Перший назвала "Дивні дорослі". Але це не дитячі оповідання. Це світ дорослих очима дітей. Друга частина в міру романтична. Приміром, тут є новела про системного адміністратора 27-річного Петрика, який набрав у Скайпі в пошуку ім'я Наполеон і життя його змінилося на 100 відсотків. Тут є і кіноповість "Хутболіст" про хлопця, який заради своєї мрії з'їв склянку дощових черв'яків".

"Щоб не казали, що ця частина не схожа на ту Роздобудько, яку знають назвала її "В усьому винен Кортасар". Вона також з елементами його філософії втечі, страху і любові", - додає письменниця.

Останній розділ присвячено белетризованій прозі. Описано цікаві факти з життя Марко Вовчок, Марії Щербатової, Жанни д'Арк та інших.

"Марко Вовчок - це ж українська Жорж Санд, за якою впадало стільки чоловіків... І Куліш, і Тургенєв, і Некрасов. Вона поховала чотирьох своїх чоловіків і усі вони були молодші за неї," - розповідає про письменницю Ірен Роздобудько.

Назву збірка отримала по першій новелі.

"Все просто: це назва однієї з новел, яку я написала першою. А вже потім вона несподівано стала такою собі неоднозначною метафорою майже для всіх інших. Адже "ніжними" бувають не тільки "високі почуття", але й жорстокість. І це навіть страшніше. Як сказано в анотації – ніжно дорослий світ карає дітей, ніжно ми вбиваємо одне одного нерозумінням і самі собі досить лагідно пробачаємо помилки".