Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Інформація

Автори / Літературно-мистецький фестиваль Йогансен-fest / «Johansen-Fest». Як це було, є і буде

27-28 вересня у Харкові відбувся Міжнародний літературно-мистецький захід «Johansen-Fest». Фестиваль має місце тут вже втретє, тож його організаторам є, що з чим порівняти. Власне, своїми ідеями, інноваціями цьогорічного заходу, а також враженнями від попередніх років проведення зі мною поділилися ініціатори фесту, літературні діячі Ігор Зарудко та Олена Рибка.

 

3 роки тому…

Ігор: Фестиваль з’явився у 2011 році. До нас з Оленою Рибкою прийшов Юрій Сулима, громадський діяч (як я зрозумів, він є фанатом творчості Майка Йогансена), і запропонував зробити захід.
Перший фестиваль проходив у кінотеатрі «Боммер», але масовим не був. Прийшло десь 80 людей. Та, не дивлячись на це, все вдалося.
Зараз ми додали до нашого спершу аматорського заходу трохи професіоналізму: дискусії, круглі столи.

Олена: Тодішній фестиваль виглядав більш музичним. Було настільки багато гуртів, що навіть не всі поети змогли виступити. Цей же рік – більш літературний. Хоча заключна музична вечірка теж потужна (Сергій Жадан та «Собаки в космосі», «Папа Карло», «БАРАБАШОу»).

 

«Johansen-Fest» залишився без чайника

Ігор: Перший рік, коли ми проводили фест у «Боммері», час тоді був прохолодний. Тому ми вирішили поставити там чайник. І хтось подумав, що цей чайник можна забрати.

Олена: Просто двері до кінотеатру були увесь час відчинені. Вочевидь, фестиваль подарував якійсь людині можливість зігріватися холодними ночами. Так що можна сказати, що це була певною мірою благодійність.

 

 

«Скоро forte»

Ігор: Один із напрямків фесту – надати майданчик молодим і творчим особистостям, поставити їх на одній сцені з «динозаврами» української літератури.

Олена: Тим паче, молоді люди таким чином досягають художньої зрілості. Наприклад, зараз КСД («Клуб Сімейного Дозвілля») видає молодих письменників-прозаїків, тобто в аудиторії є певний запит на оновлення літературної тусівки.
Майданчик творчої молоді у нас називається «Скоро forte». Це означає, що скоро молоді літератори будуть голосними, яскравими і нічим не поступатимуться тим, кого ми вже вважаємо за класиків.

 

Море літератури

Ігор: Якщо раніше ми ставили виступи письменників-початківців окремим блоком, то зараз ми їх просто-на-просто змішуємо з усіма літераторами.

Олена: Крім того, цього року у нас представлено дві акції загальних літературних читань. Як ніколи багато презентацій: книжок, альманахів, часописів (Мар’яна Савка «Пора плодів і квітів», Юрко Іздрик «Ю»).

Ігор: Також у рамках фестивалю свою спільну книгу презентують письменники з Нюрберга – Петра Накке та Ельмар Таннерт.

 

 

To be continued?

Олена: Ми не знаємо, що буде далі. Але Юрій Тарнавський (один із засновників Нью-Йоркської групи) має таке сильне бажання побувати на нашому фестивалі, що..:) Якщо щось і будемо робити, то тільки глобальне.

 

P.S.
Ігор: Ми підіймаємо тему літератури не тільки сучасної, але й тодішньої, і те, як вони перегукуються зараз.

Олена: Така культура фестивалю, те, що вона поєднує декілька напрямків – це спроба відтворити неординарність особистості самого Майка Йогансена, який був яскравим представником не тільки літературного життя. Це спроба показати мультикультурність Харкова.

Альона Нагаєвщук, Раlindrome

 

 
 

Додав nady 03 жовтня 2013

Про автора

.

Автори пов'язані с новиною

Ігор Зарудко ,

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска