Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Інформація

Автори / Антон Кістол / Українізуй це!

11 вересня шістнадцятирічний школяр з Дніпропетровська Антон Кистол створив співтовариство «Козацький цитатник» для публікації «українізованих» кадрів з фільмів, ігор і серіалів.

Через кілька тижнів ним зацікавилися великі ЗМІ, а картинки з примальованими вусами, чубами та іншими культурними атрибутами перетворилися на меми. TJournal поговорив з Антоном, щоб дізнатися, чого він хотів цим досягти.

Вадим Єлістратов: Паблік існує з 11 вересня. Це час , коли ви вперше почали "українізувати" кадри з фільмів і серіалів ?

Антон Кистол: До цього я ще нічого не українізував, так що це була для мене ще малознайома справа. Я навіть не очікував, що ми за місяць з половиною наберемо 10 000 чоловік: мабуть, це показник того, що наше ремесло актуально.

Кому належала ідея ?

Основоположником ідеї «українізації» є великий драматург Іван Котляревський, який ще в 18 столітті поему Вергілія «Енеїда» переробив на козацький лад. Хоча надихнувся я швидше музикантом Орестом Лютим, який прославився у нас тим, що украінізує « московський блатняк».

Хто робить більшість ілюстрацій для паблік? Ти сам? Або вже почали приймати роботи від читачів?

Спочатку робив усе сам, а потім до мене приєднався Денис Антипов, філолог з Івано - Франківська та Валерій Підгаєцький, студент з Кіровограда. Хтось з нашої трійці малює, хтось пише текст, а хтось коригує. Хоча наші читачі іноді надсилають стільки чудових «українізацій», що нам за день взагалі не доводиться нічого самим створювати.

З усіх викладених вами робіт найбільше виділяється група картинок по «Зоряним війнам»? Хто їх автор?

Ці картинки не нашої руки справа, звичайно . Це ілюстрації союзу вільних художників «Воля або Смерть», до якої належить й сам Орест Лютий.

Яка мета створення і публікації цих зображень? Заради сміху або за ними стоїть якийсь конкретний сенс?

Споконвічна мотивація - насамперед, популяризація української мови і культури серед російськомовних українців, бо до цих двох речей у багатьох з них ставлення як до чогось сільського, простого, недосконалого. Нашими ж роботами ми показуємо, наскільки українська мова та культура унікальні, що ми можемо оформити по- українськи абсолютно будь-який мем, цитату або гег.

Судячи з інформації в пабліку, про вас вже написали кілька видань? Коли до вас вперше звернулися за інтерв'ю? Скільки видань усього виявило інтерес?

Газета «Взгляд» першою офіційно взяла інтерв'ю. До цього наші картинки публікували на новинних порталу vesti.ua і портал Bigmir.

І останнє запитання. Як ви надалі плануєте розвивати ідею? Мова поки тільки про паблік або є якісь глобальніші думки?

Є мета стати найбільшим україномовною спільнотою ВКонтакте. Ну і, можливо, співробітництво у цій сфері з засобами масової інформації, наприклад, з телеканалом ТВі, на якому вже працює вищевказаний Орест Лютий.

Джерело: TJournal,  Вадим Єлісратов

 

 
 

Додав nady 25 жовтня 2013

Про автора

Група вконтакті "Козацький цитатник" було створено 11 вересня 2013 року. Автори поширюють"українізовані" кадри з фільмів, ігор та серіалів. За півтора місяця аудиторія пабліка перевалила за 11 тисяч юзерів.

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска