Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Інформація

Автори / Юрій Шевельов / Сьогодні у Харкові відбудуться «Шевельовські читання»

Український поет і письменник, кандидат філологічних наук, Сергій Жадан виступить 30 жовтня на “Шевельовських читаннях” з  Есе до 105-ї річниці з дня народження  мовознавця-славіста, історика літератури, харків’янина Юрія Шевельова (Шереха)

У програмі “Шевельовських читань” – доповіді і виступи кандидатів,  докторів філологічних та історичних наук, а також людей, які особисто знали Ю.Шевельова.

Серед заявлених тем: “Юрій Шевельов у спілкуванні”, “Регіональний вимір офіційної політики пам’яті в сучасній Україні: харківський варіант (2010-2013)”, “Радянська політика пам’яті про колаборацію з нацизмом та формування міфів про Юрія Шевельова”, “Новознайдені публікації Ю.Шевельова воєнного часу” тощо.

Як повідомлялося, 25 вересня 2013 р. Харківська міськрада рекомендувала демонтувати меморіальну дошку Ю.Шевельову в Харкові. У рішенні зазначено, що його ухвалено з огляду на значний громадський резонанс, викликаний встановленням меморіальної дошки Ю.Шевельову, а також “суперечливі відомості про його життєвий шлях і діяльність на окупованій німецько-фашистськими загарбниками території міста Харкова в 1941-1943 рр.”, на підставі закону України “Про захист суспільної моралі”, з урахуванням резолюції 2331 (XXII) Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 1967 р. “Заходи, які мають бути вжиті проти нацизму та расової нетерпимості”.

Рішення було ухвалено після тривалого обговорення. Незабаром після цього невідомі розбили дошку на шматочки і забрали. Журналістам місцевого агентства “Медіапорт” вдалося зняти знищення дошки на фото та відео. Міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що влада не причетна до того, що сталося.

Інтерфакс Україна

 

 
 

Додав nady 30 жовтня 2013

Автори пов'язані с новиною

Сергій Жадан

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска