Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Статті Інформація

Автори / Маріанна Кіяновська / Це нагадує Велику французьку революцію

“Події останніх днів нагадують мені Велику французьку революцію. При тому, що події, які передували барикадам у Києві, впродовж доволі тривалого часу нагадували мені реалії гітлерівської Німеччини — десь за сім чи п’ять років до початку війни.

Перше.  Режим, який діє в Україні, не забезпечує розвитку на жодному з базових рівнів — ні в плані економіки, ні в плані суспільного ладу, ні в плані культури тощо. Відповідно, відносини на всіх рівнях архаїзуються. Те ж таки зрощення влади і криміналітету, хабарництво дозволяють уникати конкуренції, коли виграє більш достойний. Приблизно така ж архаїзація була характерна для Франції XVIII ст. Друге. Заворушення зумовила, як і у Франції, легітимна влада. Причому це в жодному разі не голодний бунт, а громадянський протест найширших мас, людей, що належать до практично всіх прошарків, законні і, сказати б, природні інтереси яких влада послідовно ігнорувала та ігнорує. Третє. Як і у Франції, де революцію підтримала і частково очолила аристократія, наш протест підтримує частина найбагатших людей країни, власне тому, що вони усвідомлюють крайню необхідність тотальних змін. Четверте. У Великій французькій революції особливою і до певної міри визначальною була роль просвітителів, які вплинули на прогресивну зміну світогляду мільйонів людей. Те саме, без перебільшення, відбувається і в нас. Паралелей можна проводити ще дуже і дуже багато. Але. За двадцять п’ять років терору загинуло понад два мільйони цивільних французів. Я всім серцем сподіваюся, що нас не чекають ріки крові. Хоча особисто готова платити навіть найвищу ціну. За свободу”.

Джерело: День
 

Джерело: <a href="http://litakcent.com/2014/02/03/kijanovska-ce-nahaduje-velyku-francuzku-revoljuciju/">ЛітАкцент</a>

 
 

Додав nady 04 лютого 2014

Про автора

Маріанна Кіяновська — поетеса, перекладач, критик і літературознавець, координатор Львівського осередку АУП. Народилася у місті Жовква Львівської області. 1997 року закінчила Львівський національний університет (українську філологію).

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска