Автори / Андрій Кокотюха / Андрій Кокотюха радить утриматися від перегляду радянських та сучасних російських мультфільмів
– Син виріс, і нема мені з ким на мультики ходити. Данилу 10 років, уже перебирає, що дивитися, – каже письменник 43-річний Андрій Кокотюха. Автор понад 40 книжок також активно пише кіносценарії.
– Сьогодні дитячі фільми не знімають навіть у сучасній Росії при розвинутій кіноіндустрії. Розрив із СРСР величезний, тоді для підлітків робили повно картин.
У дитинстві не дуже любив радянські фільми про школу. Там абсолютно все було неправда, як і в радянських стрічках про армію. На “Опудало” Ролана Бикова заганяли класами. А потім учителі казали, от дивіться, ви всі такі збоченці деградовані.
Найперше не радив би дітям переглядати “Гостю з майбутнього”. Стрічка починається з брехні. 13 квітня, в неділю учень московської школи Коля Герасімов пішов у магазин за кефіром. Цей Коля іде в шкільній формі і в піонерській краватці. Це ж ідеологічна промивка мізків. Шкільної форми діти і тепер не люблять. А тодішню безбарвну страшну тим більше. Ніхто не одягав її на вихідних.
Також не радив би показувати мультфільми, де пропагують ідеї соціалізму. Роки чотири тому син подивився “Чиполліно” і запитав, чому погано бути багатим. Чому треба ходити в латках і так добре жити в маленьких напівбомжатських будиночках? Не розумів малий і, чому всі сміються з Незнайки. Його вважають дурним, бо він не виглядає, як усі. Соціалізм знищує особистості. Книжка про Незнайку була написана, коли переслідували стиляг.
Андрій Кокотюха також радить утриматися від перегляду сучасних повнометражних російських мультфільмів.
– Модні зараз “Добриня Нікітіч”, “Альоша Попович”, “Ілля Муромець”. Я Данилу ще зумів пояснити, що двоє з цих богатирів –українські народні герої також. Просто росіяни тимчасово позичили їх, як Крим. А ось у мультику “Іван Царевич і Сірий Вовк” герой перемагає не тому, що сміливий, креативний, розумний. Лише тому, що він русский, а всі довкола дураки. В американській, японській, європейській анімації герої сучасні або живуть у майбутньому. В російських – ходять у лаптях, косоворотках, їдять щі, сміючись з різних західних фішок. Ще головною персоною сусідньої мультиплікації завжди є цар. Який мультик не візьми — його хочуть скинути в результаті змови. І царя треба повернути на престол.
З останніх позитивних кіновражень письменник називає фільм “Іван Сила” режисера Віктора Андрієнка.
– Сьогодні українського дитячого кіно майже не виробляють. Порадив би цю картину, аби спонукати інтерес до читання книжки ужгородського письменника Олександра Гавроша, за якою зняли. Єдине, чого не вистачає тут – це ворога. Іван Сила прийшов, побачив, переміг. Він не зустрів на шляху жодної активної протидії. Наприклад, український силач Іван Піддубний програв Раулю ле Буше, бо французький борець намастився оливковою олією. Герой зазнав поразки через підступність ворога. У фільмі сила так і не падає, щоб піднятися.
Фільми голлівудського режисера Стівена Спілберґа про пригоди Індіани Джонса – улюблені в сина Андрія Кокотюхи.
– Дивиться їх з 5 років. Обмежую перегляд серії “Храм долі”, де з грудей виривають серце. Інші частини – не найгірший варіант видовища для дітей, особливо хлопчиків. Там є пригоди, сильні чоловіки, які падають, встають, знову падають і знову встають. Перемагають не тільки силою, але і розумом. Достойно показана людина науки. Бо поза своїми походеньками Індіана Джонс усе-таки університетський професор. Тому виходить з усіх пригод хоч і побитий, але все-таки переможцем –завдяки мізкам. Це спонукатиме дітей чогось учитися, цікавитися історією, географією. Також раджу переглянути першу частину американського мультика “Шрек”. Там відлюдник, по суті антигерой, показує позитив. Це навчить дитину зберігати свою індивідуальність. Але і бути готовою мінятися під тиском обставин на краще.
25 хвилин – найдовший час, який діти від 2 до 5 років можуть проводити перед екраном телевізора. Наступний перегляд можливий за кілька годин. Наприклад, 25 хв. зранку, потім після денного сну і ще раз – увечері. Дивитися мультфільми перед сном лікарі не рекомендують.
6 років – вік, із якого можна ходити в кінотеатри. Дитина вже здатна сприйняти півторагодинний фільм. Водити дитину в кіно педіатри радять не частіше, ніж раз на тиждень, за умови, що того дня їй не вмикали телевізора або комп’ютерних ігор. Фільми у 3Д не варто дивитися до 7 років.
Gazeta.ua
Додав nady 03 червня 2014
Про автора
Коротко про автора Андрій Кокотюха народився 1970 року в м. Ніжині, в родині зварювальника і медичної сестри. Перший художній твір написав у віці 7 років. Хоча власне художні якості цього твору досі ніким не оцінені. До 12&nb