Автори / Культура / 1-9 серпня у Києві працюватиме літній лекторій-фестиваль «FanSchool»
Хто був татком Дарта Вейдера? Як перемогти дракона? Де слід шукати двері до Нарнії? Кого насправді захищає Робокоп? Що пов’язує Залізну людину з античною Грецією?
Протягом лекторію фестивалю «FanSchool» можна зазирнути в альтернативне минуле та потенційне майбутнє, аби знайти відповіді на ці та багато інших питань.
З 1 по 9 серпня, літературний проект Букмоль і літклуб Bookoholic, пропонують зазирнути в альтернативне минуле та потенційне майбутнє, аби знайти відповіді на ці та багато інших питань на фестивалі «FanSchool». Протягом лекторію-фестивалю можна дізнатися особливості фантастичного у літературі, кіно, відеоіграх та коміксах, осмислити функції фантастики та проаналізувати її прояви у масовій культурі.
У програмі фестивалю:
- лекції відомих літературознавців, письменників, коміксо- та ігрознавців: серед лекторів — викладач Могилянки і директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків, фантаст Володимир Арєнєв, головний редактор інтернет-журналу «Князь Ігор» Дмитро Прокопчук та інші цікаві люди, які розвивають фантастику в Україні;
- дискусії та обговорення;
- кіноперегляди просто неба;
- справжня електронна музика;
- печиво від Дарта Вейдера та інші ласощі.
РОЗКЛАД ФЕСТИВАЛЮ
1 серпня, П’ятниця
19:00 – лекція Ростислава Семківа “Вихід Персефони: міф як першооснова та енергія літературного тексту”.
21:00 – виступ фолк-гурту “Rún”.
2 серпня, Субота
13:00 – лекція Галі Глодзь про еволюцію фентезі та кілька ключових постатей.
15:30 – лекція Лізи Гречанюк “Загадки у темряві: про мандрівку на Північ, імена та світи Джона Рональда Руела Толкієна і Клайва Стейплза Льюїса”
18:00 – “Хобіт: Несподівана подорож” (The Hobbit: An Unexpected Journey, 2012) — екранізація фентезі Пітера Джексона.
21:00 – “Беовульф” (Beowulf, 2007) — фантастична драма Роберта Земекіса за мотивами однойменного давньоанглійського епосу.
3 серпня, Неділя
13:00 – лекція Володимира Арєнєва “Наукова фантастика: література про те, що з нами було у майбутньому”.
15:30 – лекція Ростислава Семківа “Три титани кіберпанку: Дік, Гібсон, Стівенсон”.
17:30 – «Джонні Мнемонік» (Johnny Mnemonic, 1995) — фантастичний кіберпанк-фільм Роберта Лонґо за однойменним оповіданням Вільяма Ґібсона.
19:00 – “Газонокосар” (The Lawnmower Man, 1992) — фантастичний кіберпанк-фільм Бретта Леонарда.
5 серпня, Вівторок
19:00 – лекція Катерини Корнієнко “Американський епос: пантеон сучасних (супер)героїв”.
21:00 – “Месники” (The Avengers, 2012) — фільм режисера Джосса Відона, знятий за мотивами однойменного комікса від Marvel Comics.
6 серпня, Середа
19:00 – лекція про комікси та зустріч з Олексієм Оліним – головним редактором журналу “К9”.
21:00 – “Супермен і люди-кроти” (Superman and the Mole-Men, 1951) — фантастичний фільм кінця Золотої доби коміксів, друга екранізація коміксів про одного з найпопулярніших героїв компанії DC Comics від реж. Лі Шолема.
8 серпня, П’ятниця
19:00 – лекція Дмитра Прокопчука, блогера та головного редактора проекту “Князь Ігор”, про фантастичний вимір відеоігр “Відеоігри: Безліч історій з тобою у головній ролі”
21:00 – “Скотт Пілігрим проти всіх” (Scott Pilgrim vs. the World, 2010) — фільм режисера Едґара Райта, знятий за мотивами однойменної серії коміксів Браяна Лі О’Меллі.
9 серпня, Субота
15:00 – Фантастичний квест
17:00 – Відкрита дискусія на тему: “Індустрія фантастичного: фантастика, кітч і масова культура” і нагородження дипломами й подарунками
19:00 – «Автостопом по галактиці» (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy, 2005) — фантастичний комедійний фільм Гарта Дженнінґса, заснований на однойменному романі Дуґласа Адамса.
21:00 – перегляд серіалу “Зоряний Шлях” (Star Trek) під музичний супровід Dj plx.
По завершенні лекторію на тих, хто відвідає всі лекції, очікує фантастичний диплом і подарунок.
Адреса лекторію: вул. Андріївська, 8-12 (м. Поштова площа та Контрактова площа)
Вхід на відкриття «FanSchool» у п’ятницю 1 серпня вільний, у решту днів вартість квитка на один захід — 50 грн, абонементу на всі дні — 350 грн.
Litfest
Додав nady 26 липня 2014
Про автора
Розділ "Культура" містить інформацію, яка не може бути віднесена до конкретного Автора і стосується подій української культури.