Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

MP3

Сергій Жадан Інстаграм (2014 р.) 3.19 Mb
Сергій Жадан Закачати альбом "Зброя пролетаріату" (2012 р.) (zip-альбом) 75.91 Mb
Сергій Жадан Зброя Пролетаріату (2012 р.) 7.51 Mb
Сергій Жадан Білі люди (feat Ю.Єфремов, А.Кириченко) 2013 р. 5.93 Mb
Сергій Жадан Боксери (разом із "Собаками у космосі", 2008 р.) 4.13 Mb
Сергій Жадан Радість - це те, що дається з боєм (Жадан & Бабкин & Состояние души) (live in Черчіль, 2012) 5.23 Mb
Потік Афіші Галереї MP3 Товари Статті Інформація

Автори / Сергій Жадан / «Поетичний десант» висадився на Донбасі

Письменники Сергій Жадан, Артем Полежака, Любов Якимчук, Олександр Демченко, Олена Герасим’юк та лідер гурту «Тартак» Олександр Положинський виступили перед мешканцями Рубіжного, Сєверодонецька, Краматорська та Слов’янська. Також вони подарували книги, які передали небайдужі українці, видавництва та автори.

Перший виступ «Поетичного десанту» відбувся у Рубіжному, звільненому від сепаратистів влітку. На зустріч прийшли учні, вчителі, волонтери та бійці добровольчих батальйонів.

Ця творча зустріч зі справжніми світочами української культури, які роблять подвиг, приїжджаючи у східні регіони

«Ця творча зустріч зі справжніми світочами української культури, які роблять подвиг, приїжджаючи у східні регіони. Це перші митці, які завітали із виступом до нашого міста за дуже довгий час», – розповів Андрій Наталов, директор ліцею, де відбувся виступ.

Олена Герасим’юкОлена Герасим’юк

Впродовж акцій глядачі передавали на сцену записки. Зокрема один із них запитав: «Це правда, що українці вважають, що більшість мешканців Донецької та Луганської області – сепаратисти?». На що поет Олена Герасим’юк відповіла: «Мій друг, який служить на фронті добровольцем, сказав так: «Я стільки жінок любив на сході, а тепер мені хтось каже, що це російська земля?» Якби вас усіх вважали сепаратистами, то ніхто б не вирушив на допомогу».

Українську культуру навмисно не пускали на Донбас – Доній

Олександр Положинський, лідер гурту «Тартак», розповів, що виступ перед глядачами, які пережили воєнні дії, викликав у нього полярні емоції.  З одного боку враження болючі, бо війна пригнічує людей, ламає звичне життя. З іншого боку – оптимістичні, бо видно, як люди оживають, повноцінно працюють і навчаються.

«Відчувався справжній загальний інтерес до того, що відбувається, до українського слова, до поезії та музики, до людей, які приїхали до них в гості. Щодо громадян України, які підтримують політику Росії, то я таких на наших зустрічах не помітив. Якщо вони готові до діалогу, то їх треба вислуховувати й переконувати. Якщо ж їхній «діалог» базується на принципах «слухайте мене і має бути так, як я сказав», то таким громадянам треба створювати комфортні умови для переїзду в ту країну, політику якої вони так палко підтримують», – зазначив Положинський.

Олександр Положинський (ліворуч) і Сергій Жадан
Олександр Положинський (ліворуч) і Сергій Жадан

Ініціатор поїздки письменник Сергій Жадан впевнений: тримати зв’язок зі Сходом просто необхідно. Не відмовлятися від Донбасу, який став заручником обставин, – це справа совісті, каже він.

Сотні прекрасних молодих людей, які руйнують усі стереотипи про «антиукраїнський Донбас». Відкрита щира аудиторія, до якої ніхто раніше не приїжджав

«Сотні прекрасних молодих людей, які руйнують усі стереотипи про «антиукраїнський Донбас». Відкрита щира аудиторія, до якої ніхто раніше не приїжджав. Потрібно далі працювати, потрібно тримати зв’язок із цими людьми. Вони наші співвітчизники, не можна лишати їх у біді. А з тими, хто підтримує «ополченців» та Росію, перш за все, з ними в принципі треба говорити. Багато хто навіть не починає. Іноді нам комфортніше триматися своїх упереджень, страхів та агресії, аніж логіки та здорового глузду», – сказав Жадан.

А політик та голова Мистецького об’єднання «Остання барикада» Олесь Доній звернувся до тих, хто вважає, що Донецьку і Луганську області треба від’єднати від України.

Приїдьте сюди, поспілкуйтесь з цими людьми, погляньте їм в очі, подивіться, як вони сприймають українську культуру, яку навмисно не пускали на цю територію, готуючи ґрунт для сепаратизму

«Я хочу звернутись: приїдьте сюди, поспілкуйтесь з цими людьми, погляньте їм в очі, подивіться, як вони сприймають українську культуру, яку навмисно не пускали на цю територію, готуючи ґрунт для сепаратизму», – сказав він у коментарі Радіо Свободі.

Організатори акції вже планують наступну творчу подорож на Схід. Окрім поетичних читань, у звільнених містах будуть також виступи українських музикантів.

Радіо Свобода

 
 

Додав nady 21 грудня 2014

Про автора

Сергій Жадан (народився 1974 р.) — поет, прозаїк, перекладач, есеїст, органзіатор літературних фестивалів, рок-концертів, театралізованих перфоменсів та акцій громадянської непокори. Автор кількох книжок віршів та прози. Живе і працює в&nb

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска