Увійти · Зареєструватися
Потік Афіші MP3 Товари Інформація

Автори / Вадим Йович / Інтерв’ю з Вадимом Йовичем — 8 січня 2004 року в арт-барі «Среда»

Т.А. — За що п’ємо?

В.Й. — В мене сьогодні День Народження. Вірніше сьогодні народився вдруге. Вранці потрапив в неприємну дорожню пригоду. Те що лишився живим, дуже приємно :) 

Т.А. — Тоді, довгії літа :) випили:

Т.А. — З тобою ми знайомі здається з лютого 2003-го. Тоді пам’ятається Арт-Вертеп в «Діксіленді» проводив якісь вечірки і на одній з них ти презентував свій перший фільм. Враження лишилося розмите, пам’ятаю був жахливий звук, а картинку що показували було видно не дуже.

В.Й. — Так то був мій перший фільм в новому житті. Дякую своїм друзям з Студії «908», що допомогли тоді.

Т.А. — Далі були кліпи зі Zlodey, «Хаммерманами» та «Г. М. Д. Вертепівцями». Так? Зараз знаю вже монтуєш повноцінний художній фільм. Яка з робіт принесла найбільше задоволення, з ким працювати найцікавіше?

В.Й. — Ну по-перше, ти забув про науково-документальний фільм, який я робив на прохання В. А. Гончаренко, мого лікаря-психіатра найбільшої у Європі психлікарні на Ігрені. Називався фільм «Самовираз творчістю у дитячій і підлітковій психіатричній практиці». На всеукраїнській психіатричній конференції в Вінниці (ми з Гончаренко жартували — Показ на Вінніціанському кінофестивалі :) ) — кіно мало шалений успіх. Було дуже приємно. В кулуарах поважні літні дідусі психіатри стверджували, що Дніпропетровськ їх в котре вразив.

Т.А. — Гончаренко практикує якісь нетрадиційні форми лікування?

В.Й.— Ні, він достатньо традиційної орієнтації :) Просто його цікавить творчість поза рамками професійного мистецтва. За для цього було створено проект «ПсихеАрт», в рамках якого і був зроблений цей фільм. 

Т.А. — За Гончаренка?

В.Й. — За нього!

випили:

Т.А. — Ти в Дніпрі півтора роки, за цей час п’ять представлених робіт і одна в процесі монтажу. Звідки натхнення та гроші?

В.Й. — Спочатку про улюблені роботи. Кожна остання робота — найулюбленіша. А взагалі усі роботи в різній стилістиці. Кожен новий проект — це спроба визначити для себе нову територію. До розмови додається автор Арт-бару «Среда» (де і відбувається наше спілкування) Володимир Калашников.

В.К. — Тут ще коньяк є. Давайте за космополітизм :) 

Т.А. — Я не буду за це. Давайте за націоналізм :) 

В.Й. — Володя, до речі, брав участь у моєму першому фільмі «The Main History Emili», після чого, його філейну частину впізнають здалеку. :) 

Т.А. — Тоді за порозуміння! :) 

випили:

В.К. — Анекдот про «Среду» (російською) :


- Какое сегодня число?
- Среда
- Та ты гонишь, это где-то в Америке!

посміялись-випили:

Т.А. — Вадиме, ти український режисер?

В.Й. — Якщо я знімаю на землі на якій живу. Про людей з якими живу. Звичайно ж український. Який же ще? І НЕ МОЖУ БУТИ ІНШИМ! І ще, я з задоволенням зняв би щось за національними мотивами, але я не радикал. Люблю Довженка та Ейзенштейна, Іллєнка та  Дзиґу Вертова, Параджанова та Грінувея.

Т.А. — Що скажеш про «Мамая»?

В.Й. — «Мамай», на мій погляд продовження української класичної традиції. «Мамай» — це необхідність! Якщо метафорично — це межа за якою має зійти сонце! :)

В.К. — За це і вип’ємо :) 

випили:

Т.А. — Окрім кіно, ще чимось з області мистецтва займаєшся?

В.Й. — Іноді роблю електронні ремікси на гурт «MastersКаya». Був колись такий дніпропетровський колектив в якому грало досить багато відомих людей.

Т.А. — Ще раз про натхнення та гроші? Щось ти уникаєш цих питань :) 

В.Й. — Я працюю безкоштовно! І принципово не хочу працювати над комерційними проектами.

Т.А. — Не вірю! :) 

В.Й. — До цілі приведе мрія :)

Т.А. — Макартні колись сказав, мов гроші не є ціллю, вони засіб для досягнення своїх мрій.

В.Й. — Не люблю Макартні…

Т.А. — Натхнення?..

В.Й. — Натхнення з життя. Щосекундного. Курая дуже люблю, він додає оптимізму!

випили…

Т.А. — Декілька секретів про новий фільм.

В.Й. — Фільм про кохання, про людей які знаходять себе та один одного. Це спогади моєї мами. Звичайно усі мої роботи з відчуттям цього життя. Це моє минуле. Робоча назва «Кам’яний острів».  Фабула — road & love story, яке завершується тихим врятуванням світу. «Ти бачиш, зима і літо помінялися місцям, дерева тепер не ростуть довго» — це цитати з фільму. Дії відбуваються 22 червня 2004 року. Розгортання подій на перший погляд традиційне: «ВІН» має запліднити «ЇЇ» з тим, щоб померти, і врятувати людство, але ці події відбуваються в нашій реальності, з нашою свідомістю. Персонажі цієї стрічки - це люди, які, можливо, існують поміж нами, але не відчувають своєї причетності до життя всього світу. Фільм має бути красивим і за можливістю не довгим :).

випили:

Т.А. — Коли презентація?

В.Й. — На мій перший День Народження :) 

Т.А. — Побажання Вадима Йовича:

В.Й. — «Бережіть один одного».

За що й випили…

 

Спілкувався та випивав Тихо Ангелуци

 
 

Додав Art-Vertep 13 січня 2004

Про автора

На запитання: Йович — це хто? Ми зазвичай відповідаємо: Це не тільки КІТ нашої Мистецької Аґенції. І даємо посилання на цю сторінку. Вадим ЙОВИЧ (Vadim JOVICH) Народився 6 квітня 1969 року, в Меліто

 

Коментарi

10 вересня 2004

Танька! На фіґ злагоду!:) Вадиме, вітаю з показом! Ти з нами, ми з тобою! Геть шароварників з кінематографу! Дайош Йовича директором кінематографу!:) Вперйод до нових стрічок!

10 вересня 2004

Вітаю ВАС, пан, Йович! Героїчно до неможливості вже те, що це сталося! Тепер цю кю кіну, треба випустити на СD для усіх бажаючих. Але перед цим треба все ж півгодинки прибрати, для більшої форматності, місцями, ще можливо саунд-трек треба зробити агресивніше та динамічніше!

14 вересня 2004

2 Тим: :)) не капризничай! Или Йович все-таки не сократил то, что собирался?

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска