Увійти · Зареєструватися
 
Потік Афіші Інформація

Автори / Гутне скло / Скляний симпозіум

Триває одна з найповажніших подій року у Львові - VII Міжнародний симпозіум гутного скла.

Щоправда, цього разу, на відміну від Шостого симпозіуму, який відбувся на базі Львівської кераміко-скульптурної фабрики та Львівської національної академії мистецтв, склярі отаборилися біля печей Бережанського склозаводу.

Починаючи з 1989 року, кожні три роки до Львова з усього світу з’їжджаються художники гутного скла. Цьогорічний фестиваль об’єднав понад 80 учасників із 17 країн світу – України, Австрії, Японії, Китаю, Мексики, Португалії, Голландії, Латвії, Польщі, Угорщини, Німеччини, США, Росії... З 8 по 14 жовтня вони натхненно перетворюватимуть вогняно-сонячну скляну масу на творчі роботи. За умовами симпозіуму, кожен його учасник залишає у Львові одну свою композицію. З цих витворів традиційно сформують підсумкову масштабну виставку. Пошановувачі крихкого мистецтва зможуть оглянути її вже з 15 жовтня у залах Національного музею у Львові ім. А. Шептицького.

Що ж до програми симпозіуму, то, схоже, учасникам сумувати не доведеться. Доки одна з груп працюватиме біля печі, інші зможуть позмагатися з настільного тенісу, більярду, риболовлі, взяти участь у фотоконкурсі «Міс та Містер Симпозіуму», послухати розмаїті лекції-презентації, з’їздити на екскурсію в село Гутисько, прогулятися Львовом.

У перший день на офіційному відкритті VII Міжнародного симпозіуму гутного скла учасників привітали і побажали плідної натхненної праці ректор Львівської національної академії мистецтв Андрій Бокотей та керівник Бережанського склозаводу Володимир Гайдукевич. Усі охочі мали нагоду ознайомитися ближче із самим заводом, побувати у його цехах, порозглядати продукцію.

Переступивши поріг цеху номер один, я опинилася немов у мурашнику. Робота тут кипіла. Навколо метушилися люди різного віку і статі - кремезні чоловіки у шортах, молоді дівчатка у коротеньких спідничках, повні енергії старші жінки у літніх халатиках. (Незабаром жар з печей навколо і мене змусив зняти осіннє пальто). Одні туди-сюди носили у великих металевих лещатах делікатні скляні келихи, інші витягали з печі на видувній трубці вогняну кулю розплавленого скла, хтось вже формував з нього чарку, а ще хтось відносив її до великої печі на загартовування.

Наступний пункт екскурсії – дизайнерський цех. Тут - прохолодніше, спокійніше. У великій кімнаті, де тишу час від часу перериває дзенькіт скла, без зайвої метушні працюють художники. Акуратно вручну виводять на вазах, келихах інших виробах кольорові візерунки, а часом і цілі картини...

Перший офіційний день симпозіуму завершився лекцією-презентацією одного з учасників симпозіуму – викладача Манчестерського інституту технологій Майкла Роджерса.

Божена Городницька, «Високий Замок»

ДО РЕЧІ: А в Дніпропетровську сьогодні відкрилась виставка плавленого скла Дениса Штилюка, тому не пропустіть нагоду побачити, які дива із скла виробляє дніпропетровський автор.

 
 

Додав Art-Vertep 10 жовтня 2007

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска