Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Потік Афіші Товари Інформація

Автори / Віктор Неборак / Іван Драч прочитав вірша про Неборака

Вручення мистецької премії «Глодський скарб» відбулося 23 квітня в столичному літературному музеї. Її другим лауреатом став поет зі Львова Віктор Неборак, 46 років. Він отримав 15 тис. грн.

«Глодський скарб» заснував письменник із Кіровограда 57-річний Григорій Гусейнов. 14 років він самотужки видає літературний часопис «Кур’єр Кривбасу». 2006-го за 9-томну історію української степової поміщицької культури «Господні зерна» літератора відзначили Шевченківською премією. 100 тис. грн, які отримав, він поклав у банк на депозитний рахунок. Відсотки, що набігають за рік, вирішив давати у вигляді премії. Першим «Глодським скарбом» торік нагородили київського кобзаря Тараса Компаніченка, 31 рік.

— Кого нагороджувати вирішую сам, — розповідає Григорій Гусейнов. — Чи достойні мої обранці, іноді консультуюся із директором Інституту літератури Миколою Жулинським.

Гостей нагородження пригощали білим італійським вином і кількома сортами сиру. Голова Спілки письменників Володимир Яворівський, 65 років, тримає альбом літографій «Страсті Христові», який Віктор Неборак видав цього року разом зі львівським графіком Богданом Сорокою, 67 років.

— Як його, Неборака, не крути — з усіх боків він цікавий, — хвалить нагородженого. — Поет, перекладач, літературознавець. Перечитує «Енеїду» й кожного разу бачить її інакше й інакше. Завжди з несподіваного боку.

Після привітань Яворівський іде.

— Премія подобається тим, що не пов’язана з політикою і з політиканством, ні з «кааліцією», ні з «апазицією», — підходить до мікрофону поетеса Наталка Білоцерківець, 53 роки. — Незалежна від Міністерства культури, від Спілки письменників.

Зала вибухає оплесками.

— Про цього чоловіка я давно написав вірша, — 71-річний Іван Драч цілує Віктора Неборака в маківку голови й починає декламувати:

Серед поля
серед городу
стоїмо раком

Вічна доля
мого народу
солярним знаком

Баби на буряках
наставили гармати
Серед них в дитячих роках моя мати

Політики стали
у виграшну позу
Такі принципали
стоять без наркозу

Під цим зодіаком
не звестись ніяк
І я стою раком
Рак-Неборак

Іван Столярчук, «Газета по-українськи»

 
 

Додав Art-Vertep 25 квітня 2008

Автори пов'язані с новиною

Іван Драч , Григорій Гусейнов , Наталка Білоцерківець

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска