Автори / Дніпропетровський історичний музей / У Дніпропетровську хочуть побудувати свою Січ
Ще до офіційного народження Дніпропетровська (Катеринослава) у районі м. Підгороднього була козацька слобода. На території Катеринославщини було 5 з 8 Запорізьких Січей, а Запоріжжя було частиною нашої губернії. Ось і придумали «землевольці» відновити історичну справедливість, створивши у нас стилізовану Дніпропетровську Січ (назва робоча), козацький зимовник. І місцевість відповідну пригледіли – мальовничий куточок в 100 га між Підгороднім і селищем Ювілейним (частина півострова, який з трьох сторін омиває Самара).
У відкритому листі авторів проекту до губернатора Надії Дєєвої і голови облради Юрія Вілкула, говориться «Маючи оформлену земельну ділянку фермерської землі, підтримку районної влади і місцевих інвесторів, науковий супровід проекту Дніпропетровським історичним музеєм, Дніпропетровським університетом, Національним заповідником «Хортиця», а також співпрацю з козацькими та іншими організаціями, тут буде створено культурно-просвітницький центр з кінним театром, народними промислами, фольклорними фестивалями, «зеленим» туризмом, зоологічним куточком». За словами координатора «Землі і волі» Костянтина Писаревського (перш ніж знайомити з проектом, він заявив, що це інтелектуальна власність), тут планується побудувати і козацькі вартові башти, причал для річкових трамваїв, виставковий зал для художників, кузню, стайню, готелі і ресторани, а також стилізований вітряк. Такий об'єкт, на думку ідеологів «нової Січі», поза сумнівом, прикрасить «Євро-2012» і гідний бути включеним до програми розвитку регіону.
Як розповів Костянтин Писаревський, уподобана ділянка знаходиться у веденні Ювілейної сільради, орендує її і господарює в угіддях півострова один місцевий фермер. Він нібито не проти «січових планів» – аби сіно косити дозволяли. У цьому незайманому куточку природи знаходять притулок дикі фазани і куріпки, взимку тут можна зустріти і диких косуль. Головний «землеволець» вважає, що для початку реалізації проекту достатньо близько 250 000 гривень, і інвестори вже є. Проте Писаревський їх не назвав. А на питання, хто володітиме ласим об'єктом, відповів: «Невідомо хто власником «Січі» буде. Хотілось би, щоб громадська організація. А може створимо акціонерне підприємство».
Наталія Біловицька, «24»
Додав Art-Vertep 31 липня 2008
Про автора
Музей был основан в 1849 г. и является одним из старейших в Украине. У истоков создания музея стояли местные деятели - губернатор Екатеринославской губернии А.Я.Фабр и директор гимназий края Я.Д.Грахов. Большой вклад в развитие музея сделали: знаток истор
Хороша ідея.
Головне правильно втілити, щоб не вийшло, що хотіли як краще, а вийшло як завжди.