Увійти · Зареєструватися
 

MP3

Друга ріка Шансон (2009 р.) 8,45 Mb
Друга ріка Так мало тут тебе 4.82 Mb
Друга ріка Спи до завтра (2006 р.) 4.68 Mb
Потік Афіші MP3 Товари Інформація

Автори / Друга ріка / Харчишин розповів про дітей

«У мене склалось таке враження, що вся Європа є з обмеженими можливостями. Насправді це не так, просто в нашій країні цих людей ніхто не знає і не бачить, бо у нас такі люди змушені сидіти у своїх будинках», - заявив лідер гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин.

Його слова уважно слухала 10-річна Настя. Вона приїхала послухати виступ співака в рамках міжнародного тижня інклюзії в інвалідному візку. У шестикласниці Насті церебральний параліч, але дівчинка вчиться у звичайній столичній школі.

«Насті дуже подобається вчитися в школі. Вона стала більш комунікабельною», - радіє мати дівчинки Надія Іванівна. І додає, що разом з іншими чотирма дітьми з вадами, у класі Насті вчаться 5 абсолютно здорових. Це - зразок інклюзивної освіти.

168 столична школа Оболонського району - серед експериментаторів. Адже закон, який би чітко регламентував порядок прийому дітей з вадами розвитку так і не прийнято. І, з огляду на нинішні політичні бурі, його майбутнє дуже непевне.

«Немає механізму, з якими нозологіями (хворобами, патологіями - Ред.) можна приймати дітей до загальноосвітніх закладів, кількість індивідуальних годин на роботу з такою дитиною, фінансові аспекти», - бідкається психолог ЗОШ № 15 м. Біла Церква Інна Луценко. Вона сама вже кілька років працює у школі з дітками з фізичними вадами розвитку і переконує, що «ненавчуваних дітей не буває».

Під час презентації власної 168-ої школи на акції «Ти знай: я є, я - поруч!» учні радо розповідають про здобутки своїх однокласників, дружбу між звичайними і незвичайними дітьми, та власне сміливе рішення запровадити такі експериментальні класи.

Виявилось, що якщо 88% на шкільному референдумі були не проти вчитися разом з людьми з обмеженими можливостями, то серед батьків було більше противників такого заходу. Лише 52% хотіло, щоб разом з їхніми чадами вчились діти в інвалідних візках.

«Поряд з такими дітьми ми стаємо добрішими, милосерднішими», - переконує лідер «Другої ріки». Батько двох синів (однорічного Євгена та вже майже 12-річного Дмитра) навіть не задумується над відповіддю на гіпотетичне запитання «як би ви проголосували на такому шкільному референдумі».

«Однозначно «за», - навіть з подивом додає Валерій Харчишин. При цьому співак абсолютно впевнений, що його друга половинка проголосувала б так само.

Інцидент з аварією, в яку Харчишин потрапив рік тому, коли їхав до новонародженого сина в пологовий будинок, вже забувся. Валерій купив нове авто і повністю насолоджується батьківством.

«Я проводжу з ним увесь свій вільний час. Син називає мене «Єя» (від «Валера»), ходить, тримаючись за мою руку. Він досить великий як для однорічного хлопчика, виглядає років на 2, дуже енергійний», - розповідає «Життю» співак.

«Кажуть, що схожий на мене. Так само його важко покласти спати вночі і дуже важко прокидається. Він повільно піднімає голову... От і я прокидаюсь о шостій-сьомій, а можу і о десятій. У мене графіку взагалі немає і син весь у мене», - додає Валерій Харчишин.

Його старший син живе у Житомирі, тож не є учнем експериментальної школи. Батько каже, що проводить з ним усі канікули.

«Я намагаюсь його кудись вивезти. Якщо взимку - то на лижі, якщо влітку - то поїхати на південь на якийсь курорт», - ділиться сімейними таємницями Харчишин.

Щасливий батько однорічного Жені. З фотосесії Валерія Харчишина для журналу Viva!

«Я розумію, що кожен день телефонний дзвінок - це якась присутність у його житті, я знаю, що якимось чином я його обділив тим, що я не живу з ним. Я живу з цією провиною все своє життя. І я, якщо я на гастролях, все одно маю бути на зв'язку з ним. А в цьому я відповідальний. І матеріально я перед ним відповідальний», - додає співак.

Щасливий у своєму батьківстві Харчишин хоче допомогти іншим. Хоча б співом.

Допомогти конкретними діями цим дітям не може і нардеп Анатолій Толстоухов. Ледь не б'ючи себе в груди, мовляв «я завжди залишаюсь педагогом», він визнає: Верховна Рада ще не скоро прийме законопроект про інклюзивну освіту.

А поки ж залишається сподіватись на ініціативу самих шкіл і радіти їхнім здобуткам. А чиновникам - прикриватись черговими словами про «суспільно важливе». Під них Харчишин почав солодко позіхати. Зізнаємось щиро, спати в цей момент захотілось не лише йому.

«Українська правда. Життя»

 
 

Додав Art-Vertep 08 жовтня 2008

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска