Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

MP3

Олег Скрипка Славень України (2008 р.) 3,05 Mb
Олег Скрипка Велике місто (2009 р.) 5,49 Mb
Олег Скрипка Галю, приходь (live 2000 р.) 2,37 Mb
Олег Скрипка Не питай (український романс) 3.33 Mb
Потік Афіші Галереї MP3 Товари Інформація

Автори / Олег Скрипка / «Парадокс: українські радіостанції «крутять» музику, яку українці вважають поганою...»


У 1991-му лідер «Воплів Відоплясова» переїхав до Франції, де прожив шість років. Нині Скрипка – у творчому авангарді популяризації усього українського, хоча й модернового. В особистому спілкуванні Олег розкриває себе як глибока непересічна особистість.

- Олеже, ваша мама - росіянка, і все дитинство ви прожили в Росії...

- Так, моя мама - з Курської області. Але підозрюю: вона - етнічна українка. А батько мій - з села Гільці, що на Полтавщині. Зустрілися вони на Донеччині. Там і одружилися. Батько мав рідкісну професію – був лікарем, який досліджував онкологічні захворювання, що виникають під впливом радіації. Працював у Таджикистані – там я й народився - у 1964 році. Потім ми переїхали в Мурманську область, де батько працював на підприємстві «Апатит», яке видобувало руду. Мама спершу працювала вихователькою дитячого садка, а потім - у хімічній лабораторії. Жили ми в невеличкому, 50-тисячному, містечку Кіровськ (зараз, здається, - Хібірогорськ), у центрі Кольського півострова. Там і минуло все моє дитинство. Я грав в ансамблі на баяні. На п’ятірки закінчив музичну та загальну школи. Мені подобалися математика і фізика. Одного року я навіть посів перше місце в обласній олімпіаді з фізики. Оскільки обоє батьків - із села, виховували мене традиційно. Треба було працювати - по дому, прибирати, килими вибивати...

- А як ви опинилися в Києві?

- Поїхав вступати до Москви – у Московський фізико-технічний інститут. Але щось не склалося... Був величезний конкурс. Я склав іспити, але на співбесіді посварився з професором - і мене «завалили». Забрав документи - і поїхав до Києва, в «Політех». Іспити склав легко. Відразу почав шукати якусь рок-групу. Не знайшов, тому ми створили гурт прямо в нашому гуртожитку. Зробили репетиційну базу. Грали музику з елементами хард-року, панку, а з часом - етно-панк. Паралельно я займався студентським театром.

- Чому емігрували усім гуртом до Парижа?

- Французи почали возити до себе радянські рок-гурти. Таке було завдання їхньої «партії» – стратегія на державному рівні. Після падіння Берлінського муру так вони будували контакти між Східною та Західною Європою на культурному рівні. Я граю на баяні, а у французів це - мегапопулярно. «ВВ» там сприймали «на ура». Хоча ми самі не марили Францією. Нас просто почали запрошувати – один раз, другий… І ми вирішили залишитися. Хоча було що втрачати - ціле життя відбулося тут, а ми все кидаємо - і їдемо. Це рішення далося важко. Для мене, радянського хлопця, це була шокова терапія.

- У Франції ви одружилися з француженкою...

- Француженки – досить жорсткі жінки. А українські чоловіки – м’які. Якраз нормальна пара. Хоча тепер розумію, що для нас, українців, французькі жінки - не достатньо жіночні. У них там сучасний жорсткий світ – і вони виборюють собі місце під сонцем. З часом вони втратили те, що нам досі показують у фільмах. Француженка, яка вся «ах, на небесах», – картинка, яку рідко зустрінеш у житті.

- Чому ви розійшлися зі своєю французькою дружиною?

- Кажуть же, бувають важкі періоди у спільному житті – 3 і 7 років. От ми у сім років не витримали. Після розриву з Марі, яка була адміністратором гурту «ВВ», згорнулося і приватне, і професійне життя. Ми повернулися в Україну. Мені не притаманно рубати з маху. Тому і цей переїзд був нелегким.

- Але ж із вашого медіа-образу складається враження, що ви - людина категорична і рішуча...

- Це, мабуть, у мене юнацький максималізм. Позитив у тому, що йдеш до результату найвищого ґатунку – довго, але приходиш. Тебе не влаштовують напівфабрикати. Може, іноді я занадто імпульсивний.

- Як складалися ваші стосунки з залежностями – алкоголем, наркотиками, сигаретами... Ви - один з тих, хто підписав «Маніфест українців проти куріння»...

- Наркотики – зло. Щодо алкоголю, це, на жаль, частина сучасного суспільства. Головне – не мати залежності. Зазвичай випиваю келих пива - і почуваюся класно. З курінням - складніше, бо воно затягує непомітно, але міцно. Я курив у 22-24 роки, та кинув. Не з першої спроби. У цій справі, як і взагалі в житті, головне - прийняти рішення. І рано чи пізно все відбудеться. Допомагає метод «відкриття у голові карної справи» - зі збором «доказів» проти. Куріння – індикатор, який показує, наскільки людина може бути вільною. Більшість курців хочуть кинути. Комусь вдається бути вільним – робити те, чого він хоче, а комусь - не вдається. Курці навіть мають «плюс» – можуть випробувати характер, відчути себе людиною, яка здатна керувати своїм життям.

- Повернімося до «ВВ». Після Франції ви швидко підкорили Україну...

- У Франції ми заробили десять тисяч доларів, на ті часи - шалені гроші. Це й дало нам можливість стартувати. Тоді шоу-бізнесу ще не існувало. От ми, залишаючись альтернативним колективом, і робимо прорив. Таких кліпів, як наші, навіть у «попси» не було. «Весна» потрапила «у десяточку». Хоча із другим кліпом, «Любов», ми переборщили – він виявився занадто мистецьким для України та Росії.

У кліпі «Весна» я одягнутий у спортивки з чотирма смужками, гольф, шапочку, у мене - нафарбовані нігті, зелений баян... Тоді це був «супергламур», «турбомода». Навіть як для Парижа. Нас досі дехто сприймає як «жлобів у спортивках»... Але ж це – «прикол». Було (та й є) сприйняття нас як «рок Сердючки». Межі чіткої наче й не видно – її треба відчувати. Бо це - різні речі. Існують колективи «Лєнінград», «Ляпіс Трубецькой», «ТіК», «Жуки»... Такий собі «розгорни-баян-село»-формат. Цей елемент у нас теж присутній. Але я бачу село не як «золоті зуби – п’яна «харя» – гуляй губернія». Для мене село – пласт культури, а сільські люди – носії давньої традиції. У селі збереглося звертання на «Ви».

- Розуміння, що ви стали першою в історії України справжньою зіркою маскультури, є?

- Чуємо компліменти: «Ось - класна музика!». Але стримує те, що ми ніколи не були в Україні сприйняті на 100 відсотків. Ми на «Євробачення» ніяк потрапити не можемо. На перших місцях рейтингів на М1 чи МTV нас немає. Тому постійно є відчуття недореалізованості. Це означає, що Україна якоюсь частиною сприймає такий колектив, а якоюсь – ні. «ВВ» скрізь запрошують - як суперпопулярну групу. А коли приходиш на радіо, кажуть: «У вас матеріал – «не формат»... Треба відкрити радіо, яке буде «форматом» для суспільства. Парадокс у тому, що більшість українських радіостанцій «крутять» музику, яку більшість українців вважають поганою...

- Але ж ви уже змінили музичний ринок України...

- Звичайно, але поки що я на шляху антагонізму. А я антагонізму не люблю. Не хочу бути в антагонізмі з радіо і телебаченням. Хочу, щоб я їх поважав, а вони - мене. А зараз ми всі не поважаємо телебачення, тому що воно «крутить» лайно.

- Ви часто виступаєте у Москві...

- Ми там граємо вже 20 років. Досі тисячі людей біля Кремля співають: «Весна прийде...». Феномен «ВВ» у Москві в тому, що російська рок-музика з якихось причин зараз втратила енергію. Це навіть по костюмах видно – музиканти усі в чорному, сірому, тексти у них печальні. А в нас - імідж південних темпераментних «чуваків». Ми зіграли – й усіх «порвали». Клуби, де виступаємо, - забиті. Це при тому, що рок-афіша в Москві - потужна і серйозна. У Києві у цьому питанні – болото. У нас жодного рок-клубу нормального немає. Хоча цікавої музики - набагато більше, ніж у Москві. Та нема де її грати.

Мирослава Близнюк, «Високий Замок»

 
 

Додав Art-Vertep 07 травня 2009

Про автора

Олег Скрипка (24 травня 1964) — український музикант, вокаліст, композитор, лідер групи «Воплі Відоплясова». Олег Скрипка народився в Ходженті (Таджикистан) у сім'ї українських переселенців.Виріс у Мурманській області Росії.

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска