Автори / Аліна і Каріна Гаєві / Їхати потягом швидко...
Їхати потягом швидко до невідомої держави, аби подалі від Батьківщини — перша думка. Подалі… До нових вражень, нових подій.
Першого липня група другокурсників ПДАБА, майбутніх архітекторів, прибула до Польщі, а саме до Познані, на, як тоді здавалося, мальовничу практику — пізнавати і зображувати закордонну державу.
Як з’ясувалося потім, до кращої групи, на думку поляків, належали і ми з сестрою. Але чи то зорі стали у магічній послідовності, чи то випадково, але польська мальовнича практика перетворилась на проектувальну практику. Задача, на перший погляд, не складна — зробити проект парку міста Вапно (наголос на перший склад), де ми і жили наступні два тижні. Але чим далі в ліс, тим більше дрів. Виявилося, що ми не перші працювали над цим проектом, у минулому році тут була група з Нідерландів, також до роботи запрошувалися студенти з Познані. Захід, у цілому, був на державному рівні, до того ж проект був спонсований Євросоюзом. Від цього відповідальність за роботу підвищилась щонайменше вдвічі, а ми, як представники України закордоном, відчули гігантську глибу на своїх плечах.
Жодна людина з групи до цього не працювала над проектом у колективі, але де «наша людина не пропадала». Група, до складу якої входили дві блондинки, дві близнючки, дві Тетя- ни, два Микити і два «ботаніка» вирушила у довгий і тернистий шлях роздумів і суперечок. До роботи взялися з ентузіазмом, але поляки теж мали свої плани. Пан вуйт або пан мер, просто «замордував» нас нескінченними поїздками на ярмарки, огляданнями околиць Вапно, катаннями на конях, подорожами до найближчих міст, а також огниськами — такий собі польський спосіб відпочинку. Вміння поєднувати приємне з корисним завжди було в нас на вищому рівні, тому відпочивали
Подорож відбулася, і відбулась найкращим чином, бо була різнобічною, а ми знаємо — ніщо так не набридає, як одноманітність.
І останньою крапкою яку, як виявилося, чекали всі, були не закордонні краєвиди, не закордонні дороги і бутіки, а скромна трійця слів «Вас вітає Україна!».
Аліна і Каріна Гаєві
Додав Art-Vertep 28 липня 2006
Про автора
Отже декілька слів про себе. Народились ми 2 листопада 1986 року на широтах і просторах нашої кольорової України. Потім пішли до дитсадка… Потім - до школи… Наступним закладом була Придніпровська Державна Ак