Увійти · Зареєструватися
 
Потік Інформація

Автори / Степан Бандера / Відбувся фестиваль «Бандерштат – 2009»

Протягом двох днів, 8-го та 9-го серпня, у селі Гаразджа поблизу Луцька відбувався всеукраїнський фестиваль української альтернативної музики та сучасного українського мистецтва «Бандерштат – 2009», присвячений 100-й річниці від дня народження Степана Бандери. Організатором дійства незмінно виступає Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Національний Альянс». За підрахунками організаторів, на захід прибуло близько 5 тисяч молодих людей із різних куточків України. Цікаво, що на Волинь завітали кілька десятків гостей із Білорусі.

Відбувалось дійство на території відпочинкового табору «Сонячний», де в наметовому містечку розташувались усі бажаючі. Охочих поселитися у ньому було близько тисячі мешканців, коштувало це 10 грн. за добу з людини. Натомість вхід на фест був безкоштовним. Також кожен охочий мав можливість посмакувати гречаною кашею, що готувалась у польових кухнях.

Програма фестивалю була досить насиченою і складала наступні заходи: виставка УПА, екскурсія «Історія УПА», спортивні змагання з футболу, баскетболу, волейболу, турнір із пейнтболу та на кращого стрільця із пневматичної зброї, майстер-класи з бойового гопака та українських народних ремесел, ярмарка-продаж української етнічної продукції, польоти на пара плані тощо.

Одним із головних дійств фесту стала зустріч з ветеранами УПА, яка відбувалася на малій сцені впродовж двох фестивальних днів. Для багатьох спілкування з очевидцями про діяльність Української Повстанської Армії видалось справжньою несподіванкою. Також тут відбувався літературний міні-фестиваль, читали усім присутнім свої патріотичні доробки молоді поети з об’єднанння «Лесин Кадуб» (Луцьк) та «Севама» (Київ).

«Фішкою» цьогорічного Бандерштату стало патріотичне татуювання. Десятки молодих людей оточили альтанку, де майстер-татуювальник заправляв своїм могутнім інструментом, вимальовуючи на шкірі своїх клієнтів справжні українські візерунки. Особливою популярністю серед бажаючих прикрасити своє тіло користувалися тризуби. Проте наважитися на таку серйозну річ спромоглися не всі, і тому багато молоді користувалися послугами бандерштатівських «боді-артщиків».

Суботній фестивальний день завершився переглядом фільму «Ціна свободи», який розповідає про життя та діяльність Степана Бандери.

Родзинкою Бандерштату стала історична реконструкція бою НКВС з УПА, яке здійснювало Товариство пошуку жертв війни «ПАМ’ЯТЬ». Майже годинне змагання справляло враження, наче ти учасник тих минулих подій або ж потрапив на знімальний майданчик, де створюється нова стрічка про українських повстанців.

До концертної програми увійшли наступні музичні гурти: 8-го серпня виступали «De? Сенс» (Львів), «ІншІ» (Володимир-Волинський), «Ікебана» (Луцьк), «Злам» (Київ), «Хмародери» (Львів), «Пост-Сенс» (Біла Церква), «В.О.Д.А.» (Луцьк), «Брем Стокер» (Рівне). Хедлайнером суботнього вечора стала команда з Херсону «Роллікс».

На Бандерштаті цьогоріч зробили виняток із правил: вперше у концертній програмі фестивалю взяла участь неукраїнська команда. Значна частина репертуару білоруських талантів – рок, який нищівно критикує диктаторський режим Білорусі. Вони не бояться тиску, продовжуючи творити свою музику. Підтримують MAUZERи й ідею Бандерштату, тому й прийняли запрошення від Національного Альянсу.

У неділю відвідувачів розважали «Еффата» (Червоноград), «Спалені Вітрила» (Рівне), «Копірайт» (Луцьк), «Проджектор Джміль» (Червоноград), «Хуч» (Львів), «Аут Край» (Луцьк), «Мій Батько П’є» (Рівне), «Веремій» (Київ), «Серцевий Напад» (Чернівці-Луцьк).

І, звичайно, головний музичний гість Бандерштату був Тартак, який виступав майже 3 години, адже публіка ніяк не хотіла відпускати гурт зі сцени і двічі кликала його «на біс». Команда презентувала на Бандерштаті новий альбом «Опір матеріалів» та виконала програму зі старих хітів гурту.

Найкращою молодою командою «Бандерштату – 2009» був визнаний оргкомітетом фестивалю гурт «Ікебана». Таким чином, для переможців безкоштовно буде знято музичний кліп режисером Андрієм Приймаченком.

Бандерштат

 
 

Додав Art-Vertep 12 серпня 2009

Про автора

СТЕПАН БАНДЕРА Автобіографія. Я народився 1 січня 1909 року в селі Угринів Старий, повіт Калуш у Галичині, яка в той час належала до австро-угорської монархії, разом з двома іншими західноукраїнськими країнами: Буковиною і За

Автори пов'язані с новиною

Гурт Брем Стокер , Роллік`с

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска