Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

MP3

Гурт ShockolaD Спи Ісусе (2010 р.) 4.94 Mb
Гурт ShockolaD Криниченька (2012 р.) 9.61 Mb
Гурт ShockolaD Купалочка (2012 р.) 3.01 Mb
Гурт ShockolaD Бриніла коса (2010 р) 11.93 Mb
Гурт ShockolaD Сивая зозуленька (2010) 22,73 Mb
Гурт ShockolaD Бриніла (2010) 9,25 Mb
Потік Афіші Галереї MP3 Товари Інформація

Автори / Гурт ShockolaD / «Намбер ту», або Після дебюту

Молодий джазовий колектив зі Львова щойно минулого року видав свій перший альбом «Намбер ван», а вже нині, за сприяння мистецького об’єднання «Дзиґа», світ побачили «Покоси» – другий диск, що його музиканти також означили як етно-джазовий. Для тих, хто не слухав живих виступів «Шоколаду» і чекав від їхньої нової роботи продовження відважного експерименту першого альбому (де було лише чотири композиції загальною тривалістю понад сорок хвилин), можуть бути трохи розчаровані. В «Покосах» лінію джазової «безкомпромісності» витримано хіба щов майже десятихвилинній «Вербовій дощечці», де у сольних партіях проявляють себе, крім вокалістки Дани Винницької, ще Володимир Урбан на саксофоні, Анастасія Литвинюк на клавішних та Сергій Брудин на бас-гітарі. Решта ж композицій є радше варіантом легкостравнішого джаз-фольку та фанк-фольку. Є в гурті одна постійна солістка (Дана Винницька), що виконує головну музичну тему, якою, за джазовою логікою, починається і завершується кожна композиція, а також короткі імпровізаційні соло (головним чином, теж вокальні). Загальна ж тривалість композицій мало коли перевершує п’ять хвилин. Власне, музиканти і самі зізнавалися в одному з інтерв’ю, що схотіли знайти «золоту середину» між джазом та популярною музикою. Вочевидь, це завдання вони зуміли виконати, до того ж, справді добре, створивши альбом легкого і якісного смус-джазу на основі української народної пісні. І якщо на початках «шоколадки» на концертах часто вдавалися до джазових стандартів, то в цьому альбомі їх функцію виконали «стандарти» фольклорні – від «Несе Галя воду», «Нивки» до загальнознаної завдяки Чубаєві-молодшому лемківської «Як я сено грабала зелене».

У якісь моменти скети Дани Винницької і за стилем, і навіть тембром нагадують популярну в нас Ніно Катамадзе (зрештою, найвідоміша п’єса грузинки – «Суліко» – існує десь у тій же музичній сфері). В інші моменти взагалі виникають асоціації з «Мертвими півнями». І не тільки тому, що відкривається альбом небораківським «Інтро» («Я поглянув на неї, неначе на річ…»), що його Місько Барбара переспівав, здається, ще в 1990-ті. Справа й в іншому. Є в «Покосах» і композиція на слова Сергія Жадана «Слухай, але мовчи», а також бонус-трек на слова Юліуша Словацького «Мати до сина». Здається, цим музиканти засвідчують своє бажання поєднати якісну музику з добрими текстами, і саме це й зближує їх із «півнями» і, зрештою, виявляє їхню причетність до львівського, а власне «дзиґівського», середовища.

З іншого боку, не все в альбомі викликає однозначне захоплення – десь аранжування видаються надто сподіваними, десь на перешкоді стає надмірна популярність обраної музичної теми (як-от у «Галі»). Та найбільше насторожив мене вступний трек альбому, в якому музиканти вголос кажуть текст, написаний на обкладинці «Намбер ван», – про пошуки «непопсової» музичної України. Здається, подібні декларації двічі нема потреби повторювати – музика має казати все сама за себе.

Оцінка: 7/10

Роксоляна Свято, «Український журнал»

 
 

Додав Art-Vertep 23 вересня 2009

Про автора

Гурт постійно грає на різноманітних концертних майданчиках – на фестивалях, на великих сценах, у  клубах. Музика гурту зароджується завдяки змішуванню різних стилів, імпровізації, неповторності ідей та мотивів, що базуються на українські

Автори пов'язані с новиною

Мистецьке об'єднання Дзиґа

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска