Автори / Хорта / Хорта: музики Острову Волі
Запорізький гурт «Хорта» — то така компанія, що читає тексти, від яких мурашки по шкірі, а потім робить так, щоб усі, хто прийшов на концерт стрибали та співали, як справжні футбольні фанати «Металурга». Чарівна скрипка, не менш чарівний жіночий вокал — і український
— З яким настроєм їхали на «Чайку»?
— Класним. Палац спорту — людей велика кількість. Вважаю, що цього разу буде ще більше людей, які нас знають. І після цього з’явиться ще більше людей, які будуть нас знати.
— Дивишся зараз на «молоді» гурти і згадується розповідь «Нумер 482» про те, що запрошення на
- Не знаю, як воно буде. Кожен концерт — це якась нова сторінка. І якщо ти виходиш грати на сцену щось нове, то ти потім після себе щось залишаєш. Якщо це гарний виступ — то якісь емоції, якщо не дуже гарний виступ — ти робиш аналіз чому. І вирішуєш як би так зробити, щоб наступного разу було краще. Якщо щось не сприйняла публіка — дивишся, чому не сприйняла. У цьому цінність
— А розумієте зазвичай, чому не сприйняла?
— Ну, бувають такі штуки, якщо тебе запрошують туди, куди не треба, де люди чекають «Pantera» чи «Metallika». Тоді вони кажуть: «Тю, шо це воно таке?» Хоча іноді теж цікаві таки експерименти. Нас взагалі чомусь запрошують тільки на
— А у чому проявляється те, що «Червона рута» вже зовсім іншого рівня? Як слухач, як ти можеш це відчути? Гурти не досить цікаві?
— Справа в тому, що у тебе зазвичай не така велика кількість грошей, щоб це робити. А люди, які там працюють не стали гірше. Ні. Справа в тому, що якось так вийшло, що тоді майже усіх вигорнули у
— Ви зараз виступаєте на відкритих майданчиках?
— Так. Тиждень тому були у Полтаві, два тижні тому — на «Snickers Урбанії» у Києві.
— Порівняй, будь ласка, свої власні відчуття, коли ти виступаєш на площі і коли ти виступаєш у залі, такому як Палац спорту, або меншому, але у закритому приміщенні. Чим відрізняється?
— Як на мене, нічим не відрізняється, якщо людина хоче себе показати. Якщо ти -людина, яка має бажання вийти і заграти те, що вона вміє, зробити так, щоб її почули, то тобі все одно, буде це великий майдан чи невеличкий зальчик, нічний клуб. Майдан — це, все ж таки, музика більш масова, щоб прийти, пострибати, потанцювати, а невеликі зали — це щось більш домашнє, сімейне. Прийшли люди — 20–30 чоловік. Ти бачиш їх очі, ти з ними спілкуєшся. На великих майданчиках цього робити майже не можна, тому що тобі треба більше налягати на емоції, драйв.
— А те, що на «майданні» концерти багато людей ходить напитися, почесати кулаки, що музика тоді просто як фон і вже все одно хто грає і як грає, тебе не засмучує?
— Справа в тому, що такі люди знаходяться десь там, далі. До сцени йдуть ті, кому добре, люди, які стрибають, танцюють, співають з нами. І якщо людям подобається, вони кричать «Вау!», а якщо не подобається, то просто розвертаються і йдуть. А щоб бути п’яним як свинюка і стрибати — треба, певно, мати неабияке здоров’я :)
— Які були цікаві зауваження стосовно вашого дебютного альбому «Пісні острову волі»? Що казали
— Розумієш, музиканти ж нічого не скажуть. Це ж
— А як в тебе складаються відносини з прихильниками, які
— В Запоріжжі мене більше знають, як журналіста. Наш гітарист теж працює на телебаченні — одне з облич обласного телеканалу «Алекс». Юрко, мій напарник, — теж телевізійник. Тобто три обличчя з гурту люди знають ітак. Деякі знають нас ще до того, як ми пішли працювати на ТБ — по «Спідвею» ( гурт, з якого вийшов основний склад «Хорти»). І варіантів, коли люди тебе пізнають буває маса. Це може бути «Чувак, привіт, як справи?», а може «
— А дівчата не ночують під вікнами?
— Дівчата теж бувають різними. Не ночують, хоча були такі — пишуть на стінах, телефонують о
— Пройде «Чайка» — що далі?
— Пройде «Чайка» — буде кліп. Знімемо кліп — поїдемо виступати з хлопцями з «Флайzzzи» — запрошують до себе. Там і Львів майже має намір нас запросити… Це завжди так буває, коли гурт молодий — нібито і кортіло покликати, але хто його знає — таку ватагу у 8 чоловік тягнути!
-Розкажи про кліп.
-Наприкінці цього тижня плануємо відзняти собі відео на пісню «Зозуля».
- З ким будете працювати?
- Самі — а що робити! Ті купи грошей, які люди хочуть від нас за кліп, ми не маємо, тому будемо працювати, щось робити самі. Руки є, голова є. От і зробимо! :)
Ольга Єрмак, Український формат
Додав Art-Vertep 23 жовтня 2006
Про автора
На даному етапі розвитку українського шоу-бізнесу гурт «Хорта» є суцільним феноменом, так як органічно поєднує як модне (гіп-гоп) так і автентичне (фолк) звучання. Стиль, в котрому зараз працюють музиканти, за їхніми словами, зветься «фолко-хоп», або
життя продовжується, брате. прийшов вже час перемагати? ;))