Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

MP3

АртПоле НагУаль. Никодим играет с облаками (2009 р.) 6,50 Mb

Луганськ / Фестиваль ARTPOLE.LU / садиба Мсциховського

02-08 ТРАВНЯ

садиба Мсциховського (с. Селезнівка, Луганська обл.)

Події останніх місяців стимулювали АртПоле продовжити дослідження України та українців через мову, музику, ландшафти. Тож цього року ми запланували не одну, а три події — у трьох максимально віддалених географічно точках. Наші автори — традиційно — з усієї України. І інших країн. Всі три події передбачаються у форматі творчих лабораторій, де створюватимуться проекти, які ви зможете почути й побачити першими. Впевнені, що саме в живій взаємодії виникають такі необхідні зараз розуміння й довіра, ми починаємо.

 2 травня
 • перформанс РОЗДІЛОВІ vol.1
 Сергій Жадан (текст, голос), Олексій Ворсоба (акордеон), Влад Креймер (звук)
 • просторово-звукова інсталяція ДЗЕРКАЛО гаряча точка
 Олена Костюк
 • малювання геліографіті спільно з Володимиром Бахтовим


РОЗДІЛОВІ 
Луганськ - Донецьк – Мінськ - Відень – Київ
Все почалося з ідеї створити спеціально для простору садиби Мсциховського перформанс «Розділові», в якому поезія, музика та contemporary dance будуть існувати змінюючись, доповнюючи, надаючи твору та простору відкритості, непередбачуваності, весняних протягів. В якому поєднанні — покажуть результати нашої лабораторії 2 та 8 травня. В цьому творі є Він, Вона та розділові лінії, які існують на земній кулі, виконуючи функцію відстаней. Труднощі подорожей колись надали їм характеру незаперечної реальності. Але кожного дня все менше часу потрібно на подолання простору, до того ж можна щомиті писати один одному, можна надсилати картинки й образи, можна дзвонити й чути голоси.  Вони так і роблять — пишуть, слухають, рухаються один до одного, в той самий час — в різних просторах, в одному просторі — в різний час, як в нашому випадку. Саме тому проект матиме дві частини. В першій — цей простір буде наповнений його словами, в другій — її рухами. При цьому завжди існуватиме музика. Іноді вони самі свідомо креслять розділові, іноді хтось — жорстоко й боляче — робить це за них. Вони ніколи не зустрінуться. Хоча… раптом одного ранку всі кордони та лінії остаточно втратять сенс, розтануть і від них не лишиться нічого, зовсім НІЧОГО…


 8 травня
 • перформанс РОЗДІЛОВІ vol.2
 Андреа Хандлер (танець), Олексій Ворсоба (акордеон), Влад Креймер (звук)
 • музично-поетичний діалог «Абрикоси Донбасу»
 Марк Токар (контрабас), Любов Якимчук (текст, голос)
 • спеціальна подія — виступ поета Василя Голобородька

 Вартість вхідних квитків на перформанси — 20 грн. Попередня реєстрація обов'язкова. Контакти для: Донецька — Олександр, 095 141 2127 (можлива організація транспорту)
 Луганська — Олексій, 068 438 8851, brituk@yandex.ru (можлива організація транспорту), для Києва та всіх інших областей – info@artpole.org
 Поселення можливе в готелях Алчевська та Перевальська, у місцевих жителів в Селезнівці, передбачене також місце для наметового містечка.

 лендарт
 Ярослав Козяра (Люблін)
 Віталій Кохан (Суми-Харків)
 Володимир Бахтов (Ольвія)

 Кожен простір повен своїми радіопередачами.
 З кожного серця ростуть водорості й квіти.

 Простір навколо садиби вимагає виваженості й обережності на кожному кроці — як місцевий сад зі старими дубами, туманом і поки невідомими нам істотами. Сад існував тут ще до того як підприємець Казимир Мсциховський вирішив побудувати садибу. Для цього він у 1905 р. запросив архітектора Сергія Гінгера, який пізніше увійшов в історію архітектури як автор багатьох будівель Санкт-Петербурга в стилі модерну й неокласицизму. У радянські часи чудова будівля використовувалася як база відпочинку, жіноча колонія, наркологічний диспансер. Далі — розкрадання й спустошення. І лише кілька років тому з’явилися люди, яким не байдуже, які вирішили очистити цей простір і наповнити його новими сенсами. З’ясувалося, що це можливо. Адже будівля досі функціональна, мало того, до наших часів дивом збереглися елементи оздоблення — паркет, ліпнина в танцювальній залі, кабінеті, зимовому саду, а також два каміни, облицьовані турецькими кахлями та дубом, і головне — величезні вікна і багато-багато світла.

 партнери проекту: Польський Інститут в Києві та Австрійський культурний форум
 регіональний партнер: ландшафтна компанія Green Terra
 інформаційний партнер: Platfor.ma

 

Про авторів

АртПоле , Сергій Жадан

Додав nady 24 квітня 2014

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска