Брюховичі / Форма мовчить? Культурно-мистецька подія у двох частинах
17-24 КВІТНЯ
Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри (Брюховичі, вул. Музейна, 16),
Вартість відвідування першої частини акції – 10 грн., другої – 15 грн.
Частина перша (17-18 квітня, початок о 23:00):
Нічна екскурсія в Музеї модерної скульптури Михайла Дзиндри.
Уночі із 17 на 18 квітня (початок о 23:00) відбудеться стилізована екскурсія. Вона стане першою частиною культурно-мистецької події «Форма мовчить?», що присвячена п’ятиліттю від створення музею, а також весняному відзначенню Міжнародного дня музеїв (18 травня).
Особлива умова участі у акції – недовга, проте важлива мовчанка гостей музею, адже так створюється містичність, інтимність перебування у домівці мовчазних форм. Тиша потрібна на той час, поки дружина скульптора Софія розповідатиме про його неспокійне життя та творчість, а Ви будете знайомитися з творами митця. Пізніше – перехід від мовчанки до діалогу, дискусії про отримані враження.
Частина друга (24 квітня, початок об 11):
Друга частина події здійснюватиме мрію Михайла Дзиндри створити Академію Сучасних Мистецтв. Запрошуємо деміургів поділитися своїми втіленими у форму та матеріал фантазіями: це може бути скульптура, дизайнерські об’єкти, вироби з різних природних матеріалів, ленд-арт; а також пульсуванням змісту у рухах: танець, пластичний театр. Дійство наповнюватиме та довершуватиме поезія, музика, тематичні лекції, майстер-класи.
Це унікальна подія, бо вона реалізується цілковито внаслідок захоплення ідеєю самовиразитися через формотворчість. Учасником може стати кожна творча особистість, подолавши відбір, що відбудеться 23 квітня о 17:00 у музеї. Переможці будуть визначені загальним голосуванням конкурсантів.
Інформація оновлюється, тому Ви можете показати, розказати про свої роботи на сайті Львівської міської ради (www.city-adm.lviv.ua. www.lviv.ua) – просимо надіслати фото (ескіз) з описом роботи та коротке резюме автора до 15 квітня 2010 р. на електронну поштову скриньку Pinych_KV@ukr.net
Довідка
Михайло Дзиндра (08.11.1921- 08.09.2006) народився у селі Демня Миколаївського району Львівської області. Протягом війни навчався у Львівській мистецько-промисловій школі. 1944 року емігрував у Чехословаччину, потім – Західну Німеччину, 1951 рік – США. Важко працював, а у вільний час створював скульптури, вдавалося навіть робити персональні виставки. Він належав до Нью-Йоркської групи митців, був добре знайомий із О. Архипенком, Ю. Соловйом, Л. Гуцалюком. У 1990 році придбав 4 га землі під будівництво музею, для нього створено проект і влада США радо дала дозвіл та виділила 10000 $ на утримання.
Проте 1991 рік приніс великі зміни. Паралізована дружина Михайла, Ольга, померла. Україна отримала незалежність. Скульптор вирішує повернутися на батьківщину, перевізши за власний кошт свої твори. Зрозумівши, що держава йому не допоможе у створенні музею, вирішив відкрити його самотужки, витративши на це 13 років і 130 тисяч доларів.
Продав будинок в Америці, придбав 44 сотих землі у Брюховичах, де й побудував павільйон. 27 квітня 2005 року безкоштовно передав приміщення разом із 806 скульптурами Львівській галереї мистецтв. Це перший збудований в Україні музей від набуття нею незалежності.
Софія Дзиндра, вдова Михайла Дзиндри, науковий працівник Львівської галереї мистецтв.
Про авторів
Культура
Додав Art-Vertep 01 квітня 2010