Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Дніпро / Фестиваль героїчної пісні "Січеславська Покрова" 2014

11 ЖОВТНЯ 15:00

Фестивальний Причал
Вхід вільний!

Фестиваль героїчної пісні "Січеславська Покрова" багатий на цікаві пізнавальні культурно-мистецькі події: Козацьке Коло, показові виступи з традиційних козацьких бойових мистецтв, майстер класи по традиційній козацькій зброї, самозахист для дітей та жінок, традиційні козацькі забави, народні танці, ігри та забави, дитячи ігри та змагання,  лава на лаву! 

Патріотично налаштована, свідома, активна молодь та студентство, всі, хто планує жити у Єдиній Соборній Благодатній Україні, кожен хто вважає себе Громадянином України і прагне ним бути - ласкаво просимо 11 жовтня 2014 року долучитися до святкування найбільшого та найзначущого козацького свята!
Місце святкування - Фестивальний Причал

Початок святкування о 15:00. Вхід вільний!

В програмі фестивалю:

  • Ярмарок народних промислів
  • Майстер-класи з лозоплетіння, ляльки-мотанки, петриківського розпису, гончарство, ковальство та ін.
  • Козацьке Коло
  • Козацькі показові виступи, змагання, лава на лаву
  • Традиційні народні забави та ігри з дітьми
  • Ведучий Тимофій Хом'як
  • Виступ бандуриста, співця козацьких дум та піснь, Тараса Силенка
  • Виступи гуртів: «Вертеп», «Гайдамаки», «ТНМК»

Історична довідка:

Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови. В козацькій думі про Самійла Кішку співається:

А срібло-золото на три частини паювали:
Первую часть брали, на церкви накладали, На святого Межигорського Спаса,
На Терехтемировський монастир,
На святую Січовую Покрову давали –
Котрі давнім козацьким скарбом будували,
Щоб за їх, встаючи і лягаючи,
Милосердного Бога благали
.

Відомий дослідник звичаїв українського народу Олекса Воропай писав, що після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці.

Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.

Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці. Отже сьогодні Покрова – це свято не тільки народне і релігійне, а й національне.

 

Про авторів

Фестиваь Січеславська Покрова , Танок На Майдані Конго , Гайдамаки , Гурт мандрівних дяків Вертеп , Покрова Пресвятої Богородиці

Додав ceny bab 07 жовтня 2014

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска