Увійти · Зареєструватися
 

Дніпро / «Миколаївські святки» у Художньому музеї

17-19 ГРУДНЯ

Художній музей (вул. Шевченка, 21)

Запрошуємо Вас провести цікаво й весело «миколаївські святки» у Художньому музеї: з 17 по 19 грудня відзначити празники Варвари, Сави та Миколая!

17 грудня здавна в Україні відзначають день Варвари Великомучениці. Цього дня вважається гріхом прати, місити глину й білити. Дозволено лише вишивати й сукати нитки.

«Народна легенда, записана на Вінничині, каже, що свята Варвара Великомучениця була така мудра на вишивання, що вишила ризи самому Ісусові Христові… Беручись до вишивання, колись дівчата хрестились і шептали: “Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила”» (з книги «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая).

У день Варвари і у Художньому музеї вчитимуть вишивати – художниця з етнічного костюму Антоніна Бондарук проведе екскурсію міні-виставкою, де представлено її вишиті вручну панно, і дасть майстер-клас.

Антоніна Бондарук знає понад 400 технік і половиною з них володіє. У новому році майстриня охоче ділитиметься знаннями з усіма дівчатами й жінками, котрі прагнуть навчитися вишивати або вдосконалити своє уміння, - у музеї розпочнеться цикл уроків із вишивки.

Початок заходу 17 грудня – о 13.00

18 грудня запрошуємо прослухати лекцію «Український період у творчості Миколи Ґе» мистецтвознавця, провідного наукового співробітника ДХМ Ігоря Борисовича Труша.

1876 року Микола Ґе, визнаний майстер історичного живопису, покинув Петербург і перебрався до хутора Іванівський Чернігівської губернії, де і мешкав до своєї смерті. У цей період художник створив полотна, що викликали чимало дискусій у тогочасному суспільстві; і це не дивно, адже Микола Ґе випередив свій час. Саме про ці роботи, а також про вплив учення Льва Толстого на життя і творчість Миколи Ґе і піде мова у лекції Ігоря Борисовича Труша.

Початок лекції – о 15.00

19 грудня, у день Святого Миколая, запрошуємо на відкриття невеликої фотовиставки «Зима у місті». Цьогорічний грудень видався радше осіннім, ніж зимовим. Світлини відомого у Дніпропетровську фотохудожника Павла Маменка й наразі маловідомого фотографа Володимира Таразевича нагадають про те, якими казково-засніженими бувають вулиці нашого міста, й навіють по-справжньому зимовий, себто святковий, новорічно-різдвяний настрій.

Вернісаж виставки – о 17.00.

Довідки за телефонами: 744-60-35, 47-33-38 (каса)

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10.00 до 17.30 (каса до 17.00). Вихідний – п’ятниця. Перший понеділок місяця – сандень.

Завжди раді Вам у Художньому музеї!

 

Про авторів

Дніпропетровський художній музей

Додав OksanaY 16 грудня 2011

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска