Дніпро / Свято Покрови
14 ЖОВТНЯ 14:00
Захід відбудеться в ІІ залі Дніпропетровського історичного музея (пр.К. Маркса, 16)
Дніпропетровський історичний музей презентує захід до Покрови Пресвятої Богородиці і дня українського козацтва.
14 жовтня православний світ святкуватиме свято Покрови Пресвятої Богородиці, а наша країна ще й день українського козацтва. В Дніпропетровському історичному музеї відбудеться традиційний заход, який вшановує і велике свято Покрови, і пам’ять про найколоритнішу сторінку нашої історії – добу козаччини.
Взагалі ідея захисту, допомоги, підтримки дуже близька людській істоті. Кожній людині завжди хочеться бути захищеною, відчувати, що хтось опікується нею і тому ідея покрови – захисту дуже популярна у будь-які часи. Особливого поширення культ Покрови Богородиці набув на землях запорозького козацтва. І це цілком зрозуміло. Бо Запорозька Січ – це своєрідний форпост, висунутий далеко в татарські степи. Життя козаків було сповнено повсякденної небезпеки, кожної миті було під загрозою. І це примушувало їх звертатися по допомогу до небесних сил, шукати в них заступництва. Церква останньої козацької Січі була саме Покровською, а козацькі ікони, що збереглися, присвячені Покрові Пресвятої Богородиці.
На музейному заході можна буде почути історію свята, дізнатися чому свято Покрови так тісно пов’язано із історією запорозького козацтва, побачити козацькі ікони. На заході будуть представлені ікони, які зберігаються у фондах музею і дають змогу уявити два напрямки розвитку іконопису – західного та східного. Можна буде дізнатися про відмінності цих двох напрямків іконопису. Представлений буде і ростово-суздальский тип ікони.
До дня українського козацтва в залі, яка присвячена саме цій добі, зроблена невелика виставка з відреставрованих експонатів – з предметів козацького одягу. Преставлений одяг і середнього, і заможнього козацтва. Предмети одягу, на жаль, дуже погано зберігаються, тому Дніпропетровський музей пишається тим, що може представити оригинали таких популярних у козацькому середовищі предметів, як жупан або кунтуш VIII століття. Великий інтерес у дослідників викликає колекція поясів XVIII століття з Туреччини і Персії, а також із Франції та Слуцька (фрагмент колекції представлений). На козацькому куртасі можна побачити славнозвісні гудзики, які були демонструванням заможності козака та його соціального становища.
Телефон для довідок - 46-34-22
Про авторів
Дніпропетровський історичний музей
Додав Art-Vertep 10 жовтня 2008