Дніпро / Виставка «Свідки століть» (колекція годинників з фондів ДІМ)
21 ЖОВТНЯ - 29 ЛИСТОПАДА 10:00-16:00
Дніпропетровський історичний музей (пр. Карла Маркса, 16)
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ ПРЕЗЕНТУЄ
ВИСТАВКУ
СВІДКИ СТОЛІТЬ
(КОЛЕКЦІЯ ГОДИННИКІВ З ФОНДІВ ДІМ)
Відкриття виставки відбудеться 21 жовтня о 14.00
Виставка продовжує знайомство з музейним зібранням, зі скарбницею Д. І. Яворницького.
Наші відомості про культуру будь-якого народу були б далеко не повними, якщо б ми нічого не знали про декоративно-прикладне мистецтво, про різні предмети, які не тільки прикрашали життя людей, але і служили їм у повсякденному побуті. Саме тому музеї світу дбайливо зберігають і ретельно колекціонують старовинниц одяг, меблі, посуд, зброю, ювелірні вироби та інші твори художнього ремесла. Значне місце в цьому ряду займають годинники.
Проходили століття, змінювалися смаки та моди, удосконалювалися пізнання людей, але як і раніше годинники були, перш за все, витвором мистецтва, свого роду коштовністю, яка служить, прикрасою інтер'єру, деталлю костюма або приємним подарунком. Інколи вони створювались, як частина цілого ансамблю (камінного, настільного, кабінетного); але при цьому завжди зберігали свою самоцінність, оскільки виготовлялися, як правило, в одиничних екземплярах (найбільш вдалі зразки іноді мали кілька повторів).
Саме з цих позицій - художньої цінності і меморіального, історичного раритету - комплектує свою колекцію годинників музей. Перевага віддається унікальним годинникам провідних фірм Європи та Росії.
Колекція годинників почала збиратися ще Д.І. Яворницьким, а сьогодні вона налічує 300 од. західноєвропейського та російського виробництва (настінних, камінних, настільних, каретних, кишенькових, наручних) 18 - 20 ст.
На виставці представлено понад 100 зразків відомих фірм: «Гюстав Бекер", "Павло Буре", "Генріх Мозер» та ін. Серед них мармурові, порцелянові, бронзові годинники у стилі бароко та ампір, з фігурами римських богів, видатних діячів, сюжетними сценами з грецьких міфів і російських казок.
Приємно відзначити, що частина годинників, що експонуються на виставці, відреставровані музеєм.
Виставка триватиме до 30 листопада
Часи работи: з 10.00 до 16.00.
Довідкии за тел.: 46-34-22 та на сайті museum.dp.ua
Про авторів
Дніпропетровський історичний музей
Додав Art-Vertep 19 жовтня 2009