Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Дніпро / Музейне свято вишивки та ляльки просто неба

30 ТРАВНЯ 12:00

Дніпропетровський історичний музей (пр. Карла Маркса, 16)

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ ім. Д.І. ЯВОРНИЦЬКОГО ЗАПРОШУЄ

НА МУЗЕЙНЕ СВЯТО ПРОСТО НЕБА

ВИШИВКИ ТА ЛЯЛЬКИ.

30 травня з 12.00 до 15.00

на музейний майдан біля пам’ятника Д.І. Яворницькому

Тканина в народі вважалась мірилом багатства та працелюбності. З неї значною мірою складався дівочий посаг. Приходячи жити до свекрухи, невістка насамперед застеляла стіл своєю скатертиною, вішала на кілок рушник-утиральник. Тканина була головним подарунком на родинах. А маленький клаптик домашнього полотна, покладений небіжчику під плечі, вважався надійним оберегом для нього на Страшному Суді.

Прядива, нитки, полотно наділялися в народі магічними властивостями. Моток ниток був вмістилищем людської пам’яті та сакральних таємничих знань (тож таки вузликове письмо), а довге полотно зв’язувало Світи та вказував легендарному мандрівникові правильну дорогу до Потойбіччя (загадаймо казки про походи героїв до Тридев’ятого царства. Рушник , витканий і вишитий за один день допомагав у разі хвороби дитини, а насіння рослин, з яких робили тканину відлякувало від людей нечисті сили.

Гості нашого свята зможуть переконатися у невмирущості цього народного промислу, мальовничість та багатство української вишивки.

На святі вони побачать, як працюють майстри. Поторгувавшись зможуть придбати виріб і навіть, спробувати щось створити власноруч. Саме так! Адже ми хочемо зробити наших сучасників причетними до дивного, містичного процесу народження виробу мистецтва.

Широко буде представлена на святі і народна лялька – ігрова, ритуальна. Всіх бажаючих навчатимуть крутити ляльку… на гончарному колі.

А розважатиме гостей свята концертна програма: – шоу-група “Red Star», народний цирк «Дружба», ростові ляльки театру ляльок на Перемозі, фольклорний ансамбль «Криниця» (с. Чаплі), талановиті діти міста.

А ще – дефіле моделей швацького училища, ігри і розваги, гарний настрій і подарунки!!!

Тел.. для довідок: 46-34-22

 

Про авторів

Дніпропетровський історичний музей

Додав Art-Vertep 26 травня 2010

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска