Увійти · Зареєструватися
 

Київ / Виставка I don't like fish: Євген Равський.Володимир Костирко

20 СІЧНЯ - 15 ЛЮТОГО

Я Галерея (вул. Волоська, 55/57)

Володимира Костирко та Євгена Равського називають «Новими старими майстрами». І це дивне словосполучення є дуже точним визначення для них. Адже художники, такі різні у своїй творчості, все ж таки мають декілька спільних рис. По техніці та якості виконання їхнього живопису – вони є справжніми спадкоємцями класичних європейських майстрів, а за тематикою творчості – вони абсолютні представники актуального сучасного мистецтва, бо сюжети для їхніх робіт дає наше життя з усіма його проблемами та питаннями «порядку денного». На проект «I don't like fish» авторів надихнуло таке сучасне явище, як субкультури, а точніше субкультури байкерів та ультрасів (футбольних вболівальників). До створення проекту також долучився представник стріт-арту Станіслав Перфецький.

“I don't like fish” – за словами Євгена Равського, гасло, своєрідне кліше, яке він запропонував використати як метафору. «Будь-яка субкультура сповнена протестів, заперечень і розбудові «іншого світу», - розповідає художник. – Особливо, коли до двадцяти і вже готовий здобувати Царство небесне». Равський бачить байкерів, не просто хлопцями на мотоциклах, для нього вони своєрідний лицарський орден із власними законами честі. «В певному сенсі, репрезентатив цих субкультур можна назвати лікарями за вдачею, за духом. Коли мотоцикл єдине цінне, що є у власності. Клуб як лицарський орден – на все життя, ну і вартості з цим пов'язані: вірність, лояльність».

Його колега, Володимир Костирко створив яскраву агресивну розповідь про власне бачення субкультури футбольних фанатів-утрасів. “I don't like fish” звучить в нього, наче протест, але цей лозунг немає сенсу, тобто виходить, що мета цього протесту зовсім не така важлива, як сам процес агресивного протистояння світові. «Фанати, як явище є складним, - каже Володимир Костирко. – Фанатська субкультура не є анти-суспільною, але є виразом бунту проти системи. Це явище, воно ще схоже на релігійний орден в якому є пілігріми-ультраси, і лицарі-піхотинці, тобто хулігани, є теж своя ієрархія. Останні, тобто хулігани, організуються в так звані фірми, завдання фірми – це фізично відстоювати гонор клубу, образно кажучи – честі релігіозного ордену, і гонор міста або дільниці».

Це перший спільний проект двох авторів, який буде показано в Києві в арт-центрі Я Галерея. «Дуже не типовий для Києва живопис, вирощений на глибокій європейській традиції і таке досить пікантне поєднання з гостросоціальною темою - субкультури. В результаті вийшло – неминуче трагічна розповідь про початок байкерівського руху від Євгена Равського, готично агресивний живопис про вболівальників від Володимира Костирко, з трафаретами від стріт-арт артиста Стаса Перфецького. Досить гостро, жорстко і естетські» - каже куратор проекту Павло Гудімов.

Відкриття виставки відбудеться 20 січня в арт-центрі Я Галерея на Волоській, 55/57 о 19:00. Майстер-класи авторів 21 січня о 19:00.

 

Про авторів

Арт-центр Я Галерея

Додав Art-Vertep 15 січня 2010

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска