Київ / Пейзаж у наївному та сучасному українському мистецтві
10 БЕРЕЗНЯ - 05 КВІТНЯ
Я Галерея на Хорива, 49Б
Проект «Народне актуальне», що його розпочали арт-центр Я Галерея та Родовід-галерея виставкою ПОРТРЕТ восени 2009 року представляє діалог наївного/селянського та сучасного українського мистецтва. Темою другої виставки куратори проекту Лідія Лихач і Павло Гудімов обрали ПЕЙЗАЖ. Головною концептуальною лінією експозиції стане не співіснування в одному просторі робіт на основі аналогій або протиставлень, як це було в першій виставці, а розгортання світлового дня в пейзажі. Світло, що є абсолютно важливим в народному пейзажі, неминуче простежується й в сучасному пост-пейзажі – саме навколо нього й будується дослідження кураторів.
Наївна/народна частина включатиме авторський пейзаж (Ганна Готвянська, Олександра Шабатура, Яків Ющенко, Панас Ярмоленко тощо), пейзажні праці групи полтавських кустарів 1920-30 років, імена яких ми знаємо завдяки багаторічним дослідженням Кіма Скалацького, колишнього директора Полтавського художнього музею, непідписані шедеври, як і праці створені трафаретним способом. Наївну частину проекту представляють експонати музейної колекції УЦНК «Музей Івана Гончара» та приватної колекції Лідії Лихач.
Після численних констатацій «смерті живопису», що так і не відбулась, пейзаж по-новому актуалізується в роботах сучасних авторів. Кожний з художників працює з ним в рамках власного творчого пошуку: у Юрія Пікуля це пост-реалістичний міський ландшафт, Артем Волокітін та Андрій Сагайдаковській звертаються до теми природи й сучаного села, роботи Миколи Маценка – соціальна рефлексія на тлі індустріальної катастрофи, у Ігоря Яновича та Тіберія Сільваши пейзаж низведений до повної абстракції…
«Народне актуальне. Пейзаж» - дві різні історії одного явища, які, тим не менш, не є ізольованими: місцями вони переплітаються, десь доповнюють один одну, іноді сперечаються, але, що головне, рухаються в одному напрямку – за сонцем.
Про авторів
Арт-центр Я Галерея
Додав Art-Vertep 03 березня 2010