Увійти · Зареєструватися
 

Київ / Програма «Генофонд»: «Цирк» Микити Кравцова та «Маршрут» Олега Грищенка

07 КВІТНЯ - 03 ТРАВНЯ

Арт-центр Я Галерея на Хорива 49Б

Арт-центр Я Галерея продовжує виставкову частину програми «Генофонд» персональними проектами студентів Національної Академій образотворчого мистецтва і архітектури – живописця Микити Кравцова і графіка Олега Грищенка.

Микита Кравцов

Народився 1988 року в Ялті

Студент Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури

Микита Кравцов є наймолодшим учасником програми «Генофонд», але стрімко розвивається як художник. У його роботах останніх кількох років чітко простежується та трансформація від молодого художника, який вміло володіє пензлем до розкутої творчої особистості, що тонко відчуває життя. В арт-центрі Я Галерея Микита представляє свій останній і, безсумнівно, найбільш зрілий та виважений проект «Цирк» - рефлексію на сучасні реалії та самого себе. Апелюючи до цирку як певної метафори того, що оточує молодого автора в повсякденності, Микита не боїться викривати й себе. Йому взагалі притаманна здорова самоіронія: «Кравцов, ти клоун» – зізнається він на одному з малюнків-автопортретів. «Із всіх видів мистецтв найважливішим є цирк і кіно», – сказав великий Ленін. Він дивився в майбутнє, але невдячне майбутнє звільнило цю фразу від слова цирк. Цирк не зник. Цирк став більшим за мистецтво. Цирк став номінальною всеохоплюючою субстанцією. Цирк вийшов на вулицю і став частиною нас. Вже важко розрізнити хто на арені, хто в залі. Хто більше ризикує, а хто отримує безпечні задоволення. Цирк це безвідповідальність і самолюбування, дисгармонія і кітч, таланти і бездарі. Цирк валить і зносить все живе лавиною з екранів телебачення, з моніторів комп’ютера, з сесійних зал. Але сьогодні не про це. Сьогодні на арені цирк Кравцова. Так привабливо оспівувати дисгармонію може дозволити собі не кожний художник.», - коментує проект Павло Гудімов

Олег Грищенко

Народився 1985 року в Житомирі

Студент Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури

Творчий метод Олега Грищенка, послідовника класичної школи графіки, не вписується в жорсткі рамки визначень – він однаково із захопленням працює над особистими темами, як у проекті «Маршрут», так і підіймає суспільну проблематику й виносить її у публічний простір. «Маршрут» - метафора номадичного життя художника на прикладі цілком конкретної подорожі та її подальшого осмислення на кількох рівнях. Роботи на папері, сповнені ситуативної емоційності, було створено безпосередньо під враженням від щоденного просування карпатськими стежками. Серія відеороликів, знятих звичайним мобільним телефоном під час переходів, репрезентує в проекті побутову сторону життя. Артбук «Постфактум» - книга створена вже вдома, виважене переосмислення подорожі, або як її називає сам автор «температурно-формальний аналіз пройденого маршруту». Все це буде представлено в Я Галерея в рамках першого персонального проекту молодого художника.

Не обмежуючись стінами арт-центру, паралельно до виставки Грищенко створить на вулицях Подолу проект «НАродU», що є спробою формального осмислення людських типажів у знаково-орнаментальній формі та апеляцією безпосередньо до носіїв цих типажів. «НАродU – це розповідь про дивний рідний мені народ U, його особливості становлення в світі глобалізації. Це те що лежить в мене НА роду і те, що я хочу подарувати цьому НАродU.», - так описує проект сам художник.

 

Про авторів

Арт-центр Я Галерея

Додав Art-Vertep 01 квітня 2010

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска