Київ / Галерея «Wunjo-Art» представляє виставку живопису в різьбленому облямуванні, Богдан Дорошенко: «Пензель і різець».
14 КВІТНЯ - 04 ТРАВНЯ
Галерея «Wunjo-Art» (пр. Героїв Сталінграда 10А, корпус 8)
З 14 квітня по 4 травня 2012 року, у великому залі київської галереї «Wunjo-Art» («Вуньо-Арт») за адресою: м. Київ, пр-т Героїв Сталінграда 10А, корпус 8, пройде виставка живопису в різьбленому облямуванні, Богдан Дорошенко: «Пензель і різець». Будуть представлені роботи, що поєднують в собі живопис і різьблене оздоблення, виконані автором на єдиній цілісній дерев'яній основі. Присутній і олійний живопис на полотні.
Познайомившись з основними творами виставки Богдана Дорошенко, багато з досконалою упевненістю зможуть заявити: це щось небачене! Можна без перебільшення сказати, що своєю творчістю Богдан створив новий вид мистецтва.
Про свої виставкові творіння Дорошенко надасть нам самим вирішувати, що ж це - дерев'яний орнамент, який є складовою частиною живописної картини або ж це живопис, що доповнює об'ємний, наскрізний, різьблений візерунок високої складності?
На цьому «пазл» від Дорошенко не закінчується, тому що - віддавши дифірамби творчій і «трудовій» сміливості автора в цілому, ми запрошені зануритися в ретельно виконаний живопис з високим ступенем реалістичності образів (квіти та пейзажі) і захоплююче розібратися з філігранним пазлом візерунків-орнаментів, висічених Богданом по дереву. Майстерна, гармонійна, що радує око різьба витримана в «стрункості» з мальовничою частиною твору.
Варто врахувати, що будь-яка із складових частин такого твору Богдана - не дозволяє помилок при своєму створенні, оскільки для створення живописної частини автором використовувалася гуаш, що вимагає роботи «в один шар», а різьблення, за визначенням, «невідновлюване» при помилці. Подібна ж непогрішимість потрібна і від роботи майстра з іншими технічними складовими, способами і черговістю будь-якої обробки творіння.
Дивлячись на ці роботи, більш виразно відчувається (або стає ще більш незбагненним!) таке поняття як творча сила. При цьому, вражають обсяги витраченої автором художньої праці в основних творах виставки.
Переважаючими сюжетами робіт на виставці є рідкісні екзотичні квіти і пейзажі.Представлено й кілька сюрреалістичних робіт.
Богдан Дорошенко каже про свою творчість:
«Люблю не лінуватися в зображенні! Мені по серцю приділяти основну увагу якості і реальності образу, нехай навіть сюжет - нереальний. Моєю головною перевагою в роботі є передача суті і образу, а не просто створення якогось начерку або якихось натяків на образ. Мені завжди хотілося ясності, навіть там, де є потрійний сенс і протилежності. Просто лінії і розпливчастість можна і на плакаті накладати, так багато тепер навколо нас прозорості і неясності, панує швидкість, кольоровість, світлотіні! Адже міф, мистецтво - більш реальні тоді, коли це захоплює душевно, «об'ємно» і з незвичністю! Словом, в якості зображення, в стилі - мені до душі натуралізм, або ж - натуралізм в більшій мірі! У виборі ж сюжету завжди основним для мене була фантазія. Навіть створюючи роботу в дусі натуралізму - за основу сюжету я можу взяти фантазію, і це додасть картині ту саму родзинку. Також, іноді з роботи реалістичного плану в результаті народжується полотно в стилі сюрреалізм.
Що ж стосується різьби по дереву - історія така, що в юності я знав, що "Мона Ліза" Да Вінчі написана на дереві, і мені завжди кортіло спробувати створити картини на дереві! Став втілювати свої фантазії в реальність, почав з малого і пізнавав все нові можливості поводження з деревом, і намагався «додати до картини» все більше і більше! До цього дня весь час хочеться зробити більше і крутіше! По-моєму, це бажання властиво будь-якому авторові!
Зараз поєдную живопис і різьблення на дерев'яних плитах; працюю і маслом на полотні, намагаюся постійно підвищувати свій рівень у всіх цих напрямках. Кожна робота на дерев'яній плиті займає практично по року часу. Переважні сюжетні тематики зараз для мене такі: квіти рідкісні екзотичні, гірські краєвиди, замки і фортеці, фантастична, портрети».
Про авторів
Картинна галерея Wunjo-Art
Додав Chyzh 11 квітня 2012