Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Київ / Виставка «ШЕВЧЕНКІВ ТРАВЕНЬ» (живопис, графіка)

13-31 ТРАВНЯ

Галерея «АВС-арт» (вул. Воздвиженська, 10-Б)
Вхід вільний

22 травня 1861 року Тарас Шевченко назавжди повернувся в Україну. Повернувся з Петербурга, аби оселитися на Чернечій горі в Каневі, звідки видно весь понаддніпрянський обшир. Повернувся, аби кожен міг прийти до нього – на безсловесну розмову, на мовчання, на думки, на уклін…

«Не поет – бо це ж до болю мало, / Не трибун – бо це лиш рупор мас, / І вже менш за все – «Кобзар Тарас» / Він, ким зайнялось і запалало», – так писав свого часу про нього Євген Маланюк. Тож хто він для нас зараз, Шевченко, визначну річницю котрого відзначає не лише Україна, а й світ? Кріпак, інтелігент, краянин, вигнанець. Письменник, художник, громадський і політичний діяч, етнограф. Мислитель, пророк, будитель, апостол. Образ, світоч, феномен, геній, міф. Зрештою, замало лише самих означень. Тому знову і знову повертаємося й, певне, будемо повертатися до таїни постаті-символа, глибина котрої до кінця не збагнена.

«Шевченків травень» у галереї «АВС-арт» – це шана його поверненню, візуальні роздуми про нього, пошуки його духа у творчості українських мистців – класиків і сучасників. Представлена живописна й графічна добірка, котра має як безпосередній, так і опосередкований стосунок до шевченкіани, об’єднана засадничими світоглядними устремліннями, мисленням, чуттями, що споріднюють крізь роки різних авторів і навертають глядача на асоціативні пошуки й свого – власного – Тараса Шевченка.

Софія Караффа-Корбут, Валентин Алтанець, Феодосій Гуменюк, Юрій Коваленко, Микола Мазур, Сергій Гнойовий, Олег Мінько, Левко Воєдило, Леопольд Левицький, Віктор Зарецький, Іван Марчук, Володимир Ємець, Ніна Буряк, Віктор Кириченко, – роботи цих та багатьох інших майстрів ще раз нагадають нам про Великого Мистця. Адже й він колись був художником…

На відкритті виставки відбудеться презентація збірника календарно-обрядових, ліричних, авторських пісень для дітей та дорослих «Пісенний світ українознавства».

Упорядник – Валентина Павлівна Коротя-Ковальська, – завідувач відділу культури Національного науково-дослідного інституту українознавства, Відмінник освіти України, народна артистка України. Видання вміщує найкращі зразки українського пісенного фольклору, починаючи від найдавніших колядок, щедрівок, веснянок і закінчуючи осінньо-зимовими піснями.

 

Про авторів

Галерея ABC-арт

Додав nady 11 травня 2014

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска