Київ / Фільм-концерт «Єврейське щастя» за участі Pushkin Klezmer Band
11 ЖОВТНЯ 20:00
ЦСМ М17 (вул. Горького (Антоновича), 102-104)
11 жовтня 2013 року о 20:00 в ЦСМ М17 відбудеться показ фільму-концерту «Єврейське щастя»
Про кіно
«Єврейське щастя» — німа кінокомедія, знята в 1925 році за оповіданнями Шолом-Алейхема. Режисер — Олексій (Олександр) Грановський — засновник і художній керівник єврейського театру ГОСЕТ.
Головний герой Менахем Мендель (Соломон Міхоелс) — класичний єврейський невдаха, шлімазл. У фільмі зображене справжнє життя єврейського містечка, жахлива бідність і невтомна веселість його мешканців.
Всі натурні зйомки зроблені на Україні: у Бердичеві, Катеринославі, Харкові, Кременчуці, Одесі та Вінниці. Крім артистів ГОСЕТу, в зйомках брало участь декілька тисяч місцевих жителів.
Фільм став для багатьох вдалим дебютом: кар’єра кінорежисера Г. Грічера розпочалася зі сценарію «Єврейського щастя», Ісак Бабель, написавши смішні інтертитри, згодом став сценаристом Госкіно. Дебютував на екрані й провідний актор ГОСЕТу Соломон Міхоелс.
Про проект
У 2013 році Pushkin Klezmer Band за підтримки Центру дослідження історії та культури східноєвропейського єврейства та Genesis Philantrophy Group в рамках благодійної програми CAF Росія «Єврейські спільноти» створив живий саундтрек до фільму «Єврейське щастя».
Музиканти використали традиційну музику ашкеназських євреїв, характерну для місць, в яких відбувалися події стрічки. Фільм «Єврейське щастя» знятий в естетиці свого часу. Він динамічний, смішний, у ньому грають чудові актори. Та, мабуть, дивитись його в первісному вигляді могли би сьогодні тільки спеціалісти-кінознавці. Нова музика наближає стрічку до сучасного глядача, буквально — оживляє її.
Це не перша спроба озвучити фільм, в тому числі на клезмерському матеріалі. Музиканти «Пушкіна» пропонують свій підхід, це так званий «живий саундтрек». З одного боку, це композиторська музика, хоч і побудована на народних мелодіях. З другого боку, виконується вона наживо, в таперській традиції, та й ще з діючим клезмерським ансамблем.
У створенні живого саундтреку київські тапери-клезмери використали старі єврейські мелодії, а також досвід сучасних сіне-концертів: «Ми хочемо, щоб цей чудовий старий фільм знову сприймався як колись, на одному диханні. Для цього ми повертаємо йому відсутній вимір — звук».
Про авторів
Центр сучасного мистецтва М17
Додав nady 09 жовтня 2013