Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Київ / Фольклорно-музичне дійство «Русальний цикл: переспіви між світами». Мар'яна Садовська та гурт Кітка

29 КВІТНЯ 16:00.21:00

вул. Іллінська, 9, 2-й поверх (Метро «Контрактова площа»)
Вхід вільний!

Фольклорно-музичне дійство «Русальний цикл: переспіви між світами»

«Русальний цикл: переспіви між світами» – міжнародний музично-театральний проект жіночого вокального гурту «КІТКА» (США), який розпочався з дослідницької експедиції по українських селах, організованої Мар‘яною Садовською у 2004 р. Разом з Мар‘яною представники «КІТКИ» об‘їздили ті села, де місцеві жителі ще пам‘ятають русальні вірування та пісні. Співачки брали участь у ритуалах русального тижня, що закінчувався проводами русалок на Гавронщині. У цьому регіоні було зібрано більшість пісень та розповідей про русалок від місцевих жителів, серед яких – переселенці 1986 року з сіл Чорнобильського регіону. В українському фольклорі русалки – неспокійні душі жінок, що померли не своєю або несправедливою смертю. Їх поважають, бояться їхньої сили, сміху та лоскоту, їм поклоняються, присвячуючи пісні, танці та оповіді. Тут відчувається певна вища іронія: та невеличка група жінок, яка ще поклоняється русалкам – хранителькам родючості та екологічної рівноваги, – походить з Чорнобильщини – регіону екологічної катастрофи.

«Музика КІТКИ може поставити вас на коліна, вона немов серединна точка між красою та нахабством... захопливо, насичено, прекрасно». — The Times, Trenton, NJ

«Незабутня і неперевершена робота голосом».— Джон Шефер, WNYC Soundcheck

КІТКА

Слово «кітка» болгарською та македонською мовами означає «букет». Жіночий вокальний гурт КІТКА був заснований у 1980 році спершу як аматорський колектив, що захоплювався ритмами, дисонансом, силою звуку східно-європейських народних пісень, який з часом, за роки співпраці став всесвітньо відомим вокальним гуртом, що майстерно володіє співочими техніками балканських та слов‘янських народів. Учасники колективу мають різне етнічне походження та різний музичний досвід. За роки співпраці вони стали всесвітньо відомим вокальним колективом, що майстерно володіє співочими техніками балканських та слов‘янських народів. Завдяки своїй широкій діяльності – виставам і концертам (у записі і наживо), дискам, освітнім програмам, мистецьким резиденціям тощо – КІТКА залучила до шанувальників свого унівкального репертуару мільйони слухачів та глядачів по всьому світу. До складу гурту входять вісім співачок: Бріджет Бойл, Шіра Сіон, Кетрін Роуз Кравтер, Джуліана Графаня, Дженет Кутулас, Леслі Бонет, Кейтлін Остін, Елізабет Зетцер.

Мар‘яна Садовська

Мар‘яна Садовська – українська композитор і співачка, проживає у Німеччині. Понад п‘ятнадцять років Мар‘яна збирає стародавні народні пісні та ритуали по українських селах, а в останні роки вона стала однією з найвідоміших європейських співачок. Її виступи суміщають могутні елементи фольклорної пісні, авангардних вокальних технік і театру руху. Як пише американська газета Нью-Йорк Таймс: «Часом музикант має такий талант спілкування, який природним чином робить його твори всесвітньо зрозумілими. Ви не помітите стилю, в якому він працює; ви відчуєте тільки чисту енергію. Таким є талант української співачки Мар‘яни Садовської».

Еллен Себастьян Чанг

Еллен Себастьян Чанг – режисерка, письменниця, акторка, проживає у США. Свою театральну кар‘єру вона розпочинала як художник по світлу, тож на її режисерську роботу великий вплив має її любов до кольору, руху світла й тіні, їхньої температури. З 1986 по 1995 рік вона була співзасновником та художнім керівником відомої в США та за кордоном продюсерсько-театральної організації «Життя на воді», що працює у Сан-Франциско.

Театральний центр Києво-Могилянської академії

Театральний центр був заснований із початком існування відродженої Києво-Могилянської Академії (1993). У Театральному центрі відбуваються репертуарні та гостьові вистави українських та іноземних театрів, майстер-класи та лекції фахівців різних галузей театру з усього світу, виставки художників-дизайнерів, фестивалі, драматичні читання, відродження українських пісенних і танцювальних традицій. Саме в стінах Могилянки народився український театр як такий: спудеї XVII-XVIIІ ст. ставили п’єси, написані професорами Академії – так народилася барокова шкільна драма. Сьогодні керівник Театрального центру режисер Андрій Приходько зі своєю командою відроджує та розвиває традиції Києво-Могилянської академії, поєднуючи їх зі сміливими проявами молодої театральної генерації.

 

Про авторів

Мар'яна Садовська

Додав Art-Vertep 22 квітня 2009

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска