Львів / Календар подій на початок травня у Львівській філармонії
08-11 ТРАВНЯ
Львівська Філармонія (вул. Чайковського, 7)
Вівторок, 8 Травня, 2012 19:00
З нагоди Дня Європи у Львові
Генеральне консульство Республіки Польща у Львові
Почесне Консульство Франції у Львові
запрошують на концерт фортепіанного дуету Маріанна Гумецька та Іван Пахота, які виконають твори з європейської класики
В. Лютославський. Варіації на тему Паганіні (1941)
К. Шимановський Симфонія № 4, ор. 60
Транскрипція для двох фортепіано Г. Фітельберга
К. Дебюссі. Шість античних епіграфів (1914)
М. Равель. Вальс (1920)
Звучатиме сучасна європейська класика. Ця музика перейняла естафету від попередніх напрямків в історії розвитку музики – від доби середньовіччя, бароко, відродження, класицизму, романтизму, пізнього романтизму і всієї палітри напрямків і стилів, що існували в ХХ ст. Це органічний розвиток, яким йшла, йде і буде йти класична музика.
День Європи – свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р. Святкування Дня Європи сприятиме процесам європейської інтеграції України, розширенню серед учасників знань про країни Європейського Союзу, вивчення їхньої історії, культури та традицій, а також сучасності, налагодження співпраці української молоді з ровесниками з інших європейських країн.
Середа, 9 Травня, 2012 18:00
«Русичі» у Львові»
Народна фолк-група «Русичі» та Ольга Акулова
Богдан Нiкiруй – вокал, скрипка, сопiлка (декiлька видiв), окарина
Iларіон Лебедєв – вокал, гiтара
Євген Барабанов – ударнi
Владислав Олійник – перкусія, ковбели, бубен
Максим Горобець – бас
Звучатимуть давні мелодії з елементами сучасних гармоній та ритмів.
Творча формація «Русичi» є українським фольк-рок і фанк-гуртом, який популяризує народну музику, музичну творчість.
Четвер, 10 Травня, 2012 18:00
«Музика Весни – Матері, Жінці, Коханій…»
Мар’ян Шуневич
Оксана Гриб
В'ячеслав Сінчук
Ірена Карська
«19 Клас»
Зразковий дитячий театр пісні «Горличка» Львівського будинку вчених
Степан Галябарда – поет-пісняр
У повній гармонії тексту і музики кожної пісні відтворена краса світу, природи, жінки, матері – це українські пісні В. Івасюка, І. Білозіра, П. Майбороди, А. Кос-Анатольського.
Володи?мир Миха?йлович Івасю?к, український композитор і поет, герой України – є одним із основоположників української естрадної музики (поп-музики). Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець. Івасюкова пісня – світового звучання. Ця пісня завжди лунатиме дзвінко, велично і шанобливо. Про українську пісню у світі дізналися саме завдяки його «Червоній руті». Для української естради Івасюк є синім птахом щастя.
Ігор Білозір – автор естрадних пісень, камерно-інструментальних композицій, творів для оркестру, музики для театральних вистав. Кожному українцеві відомі його пісні «Пшеничне перевесло», «Мамина світлиця», «Весільний марш» на слова Б. Стельмаха; «Ніби вчора моя мама», «Коханий» на слова П. Запотічного; «Голубий сніг», «Лицарі» на слова Г. Копич. Його творчість здобула визнання у США, Канаді, Німеччині, Польщі, Росії. В 1997 році йому присвоєне звання народного артиста України.
Платон Майборода є автором численних пісень і хорів, обробок народних пісень, а також ліричних пісень. У його творчому доробку також симфонічна поема «Героїчна увертюра», вокальна-симфонічна поема «Тополя» (слова Тараса Шевченка), музика до драматичних спектаклів, фільмів.
Анатолій Кос-Анатольський увійшов в історію української музичної культури як один з яскравих, самобутніх і активних її творців. Талановитий композитор, незабутній педагог багатьох музикантів, блискучий оратор, поет був феноменально багатогранною особистістю. В творчій спадщині композитора понад 500 творів різних жанрів. Серед пісень-романсів композитора є багато творів про карпатський край, його неповторну красу, про людей, які там живуть. Його пісні дарують слухачам хвилини радості та душевної насолоди.
П'ятниця, 11 Травня, 2012 19:00
«Майстри Кларнета»
Карел Догнал – кларнет
Кшесімір Дембскі – диригент
Кшиштоф Гжибовскі – кларнет
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Войцєх Мрозек – кларнет, диригент
Ф. Мендельсон-Бартольді. 2 Концертштюка для кларнета і бассетгорна, ор. 113, 114
Ф. Пуленк. Соната для кларнета з оркестром (оркестровка Б. Фроляк)
К. Дембскі. Пейзаж
В. Мрозек. «Гумореска» для 3-х кларнетів
К. Дембскі. Концерт для 3-х кларнетів з оркестром
Теплим м’яким тембром кларнет захоплюватиме широкими виражальними можливостями. Віртуозністю і технічною рухливістю кларнет створить блискуче звучання, величезну градацію звуку від піаніссімо до фортіссімо.
Про авторів
Львівська Філармонія
Додав Настічка 06 травня 2012