Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Львів / «Чарівні струни» зазвучать у Львівській філармонії

10 ЛИСТОПАДА 18:00

Львівська Філармонія (вул. Чайковського, 7)

10 листопада У Львівській філармонії відбудеться видатна подія в культурному житті Львова – Ювілейний концерт з нагоди 35-річчя народного ансамблю бандуристок Львівської залізниці – «Чарівні струни».

Ансамбль поєднає бандурну   музику з   оперним   мистецтвом і виступить разом із примадонною Львівської опери – заслуженою артисткою України, ліричним сопрано  – Любов’ю Качалою, тенором, заслуженим артистом України Олегом Лихачем, солісткою Львівського національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької – Наталією Курильців. А також у концерті візьмуть участь  дует «Бандурна розмова» у складі заслужених артистів України Тараса Лазуркевича  та Олега Созанського, заслужений артист України Дмитро Губ’як. Ведуча концерту – заслужена артистка України, актриса театру ім. М. Заньковецької Леся Бонковська.

Три з половиною десятиліття ансамбль «Чарівні струни» презентує чудову українську пісню в Україні та за її межами, побувавши за цей час на концертах та фестивалях у Польщі, Болгарії, Румунії, Німеччині, Австрії, Хорватії, Франції, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Тайвані, островах Реюньйоні, Корсіці, Морісі. В репертуарі ансамблю чотири повні концертні програми, понад 60 творів, серед яких українські народні й сучасні пісні, романси, твори світової класики та цікава інструментальна музика, яку колектив вдало поєднує із кобзарським мистецтвом. Народний ансамбль бандуристок  «Чарівні струни» є лауреатом численних українських і міжнародних фестивалів-конкурсів, нагороджений багатьма дипломами, листами-подяками, численними грамотами, зокрема й Почесною грамотою Кабінету Міністрів України з врученням пам’ятного знака.

 

Засновником, диригентом та художнім керівником ансамблю «Чарівні струни» є лауреат державної премії імені Станіслава Людкевича Ірина Содомора.
 
– Пані Ірино, як виник у Вас задум створити ансамбль «Чарівні струни»?
 
– По закінченні Львівського музучилища, мене скерували на роботу до Львівської філармонії. Я працювала у складі тріо бандуристок разом із Марією Серняк та Надією Хомою. Згодом я вийшла заміж, більше часу віддавала сім’ї і перейшла на педагогічну роботу до Львівської музшколи № 4. Але мені постійно бракувало сцени, можливості творчого вираження. Ось так при музшколі № 4 був створений ансамбль педагогічного спрямування «Чарівні струни». Наш колектив почав займати призові місця на різних оглядах, конкурсах. Потроху ми завоювали пошану в слухачів і нас почали запрошувати на гастролі за кордон. З того часу я і співаю, і диригую, тобто є постійним учасником ансамблю. Тривалий час я вела всю роботу ансамблю. Згодом розпочала співпрацю з відомою бандуристкою, композитором, заслуженим діячем мистецтв України Оксаною Герасименко, яка написала для нашого колективу багато творів.
Ансамбль розпочав нові пошуки, прагнучи, щоб у репертуарі ансамблю були і українські старовині пісні, і сучасні доробки. Зараз ансамбль виконує твори видатних композиторів Д.Джопліна, Д.Пуччіні, Й.Штрауса Й.Баха. Закордонні виступи «Чарівних струн» і відгуки в пресі засвідчують високий професійний рівень ансамблю. Вже декілька років в організації концертної діяльності мені допомагає пані Зоріана Мірус, яка займається промоцією української культури не лише в Україні, але й за кордоном. Разом ми започаткували нові музичні проекти з видатними виконавцями українського походження, зокрема із оперною співачкою з Відня Тирсою Іванною Ребет. Нещодавно «Чарівні струни» взяли участь у цікавому проекті із німецькою дизайнеркою українського походження Мірою Франкевич, за її ескізами були пошиті для ансамблю чудові сценічні костюми із використанням сучасних тканин, що дуже пасують до нашого оновленого репертуару.
 
– Яку програму «Чарівні струни» підготували до ювілею?
 
– Концерт складатиметься з двох частин. У першій частині звучатимуть народні пісні (11 творів), а у другій частині ми виконаємо  12 творів видатних композиторів. Це будуть твори Володимира Івасюка («Шумить пшениця, як Дунай»), Мирослава Скорика («Мелодія»), пісню «Квітка-душа» Костянтитна Меладзе з репертуару народної артистки України Ніни Матвієнко. Велике значення для нас має  зустріч з оперою. Приємно, що з нашим ансамблем виступатимуть професіонали оперного мистецтва. В концерті звучатимуть арія Лоретти з опери «Джанні Скікі» Д. Пучінні, яку виконає примадонна Львівської опери – заслужена артистка України Любов Качала, соло Адель з оперети «Летюча миша» Й. Штрауса, яку виконає Наталія Курильців – солістка Львівської національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Слухач зможе оцінити виконання пісень різними мовами у супроводі бандури. Адже всюди, де ми виступаємо, обов’язково виконуємо твори мовою цієї держави.
У фойє філармонії проходитиме художня виставка відомих митців  Сергія Міхновського, Петра Сипняка, Ореста Скопа, Олександра Коровая, Зоряни Гарбар, Віктора Москалюка, Михайла Демцю, а також фотовиставка «Чарівних струн» – Тараса Левандовича, який співпрацює з ансамблем уже три роки.
 
Народний ансамбль бандуристок «Чарівні струни» Львівської залізниці повернув бандуру в сучасне життя. Колективу вдалося суттєво змінити імідж бандури як музичного інструмента. Якщо ще років десять-п’ятнадцять тому у багатьох людей складалося враження, що бандура – це давній, сумний інструмент із трагічною долею, то нинішня молодь, яка захоплюється творчістю «Чарівних струн», так не вважає. Бандура цікава, захоплююча і наш концерт 10 листопада у Львівській філармонії  –  пряме підтвердження цього.
Запрошуємо до нас на чарівні звуки струн бандури.

 

Про авторів

Львівська Філармонія

Додав Настічка 03 листопада 2012

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска