Львів / Кабінетна зустріч із Тарасом Возняком
07 КВІТНЯ 18:00
Кав'ярня-книгарня "Кабінет", Львів, вул. Винниченка, 12.
Мистецьке об'єднання "Дзига" продовжує цикл творчих зустрічей у
кав'ярні "Кабінет".
Тема нової зустрічі - Тарас Возняк та його книги.
Минулого року світ побачили аж три нові книги впливово українського
інтелектуала, творителя "середовища Ї" Тараса Возняка "Філософські
есе", "Філософія мови" та "Феномен міста".
Про них будемо говорити з автором 7 квітня, у традиційну "кабінетівську" середу о 18 год.
Тарас Возняк народився після повернення батька з заслання у Магадані, де той перебував з 1945 по 1956 рік. Родина осіла в містечку Брошнів-Осада.
У 1974-1979 роках Тарас Возняк навчався у Львівському політехнічному інституті (зараз Національний університет «Львівська політехніка»).
У 1980-1984 роках Тарас Возняк служив офіцером у війську в Ізяславі Хмельницької області. Під час служби займався активною перекладацькою роботою – перекладав філософські твори Едмунда Гуссерля, Романа Інгардена, Габріеля Марселя, Мартіна Гайдеггера, Ганса-Георга Гадамера, Макса Шелера.
З 1984 року (після демобілізації) Тарас Возняк працював програмістом на Львівському заводі фрезерних верстатів. Після горбачовської відлиги став активістом демократичного руху та співорганізатором першого в Україні страйку на Львівському заводі фрезерних верстатів.
Був близьким до неформальної групи інтелектуалів з умовною назвою «Львівська школа», що функціонувала у 80-х роках у Львові і в яку входили Ігор Клех, Григорій Комський, Микола Яковина та ін.
Організував випуск самвидавної культурологічної літератури. Активно перекладав та видавав у самвидаві, зокрема книги польсько-єврейського письменника Бруно Шульца.
У 90-х роках Тарас Возняк почав активно публікувати свої культурологічні есе як в Україні, так і за кордоном. Він є автором більш ніж 400 публікацій в українській та закордонній пресі, постійним автором журналів «Ї», «Сучасність», «Київ», «Філософська і соціологічна думка», «Критика», «Генеза», «Універсум», «Главред» газет «День», «Дзеркало тижня», «Газета по-українськи», «Україна Молода», «Український тиждень», блогів.
З часу здобуття Україною незалежності, Тарас Возняк, займаючи різні офіційні посади, постійно займається питаннями міжнародних стосунків, транскордонного співробітництва.
Тарас Возняк нагороджений громадською відзнакою «Лицар Галичини» 2000 року в номінації «Громадський діяч».
З 1989-дотепер – голова правління ГО Міжнародний центр культурних ініціатив, Львів
1996-1999 – голова видавничої ради Міжнародного фонду Відродження, Київ
2002-2004 – голова наглядової ради програми «Схід-Схід: Партнерство без кордонів» Міжнародного фонду Відродження, Київ
2000-2004 – член Комітету національної премії України імені Тараса Шевченка, Київ
З 2005-дотепер – співзасновник та голова правління Польсько-української фундації співпраці (ПАУСІ), Варшава-Київ
З 2009-дотепер – член правління Міжнародного фонду Відродження, КиївУ 90-х роках Тарас Возняк почав активно публікувати свої культурологічні есе як в Україні, так і за кордоном. Він є автором більш ніж 400 публікацій в українській та закордонній пресі, постійним автором журналів «Ї», «Сучасність», «Київ», «Філософська і соціологічна думка», «Критика», «Генеза», «Універсум», «Главред» газет «День», «Дзеркало тижня», «Газета по-українськи», «Україна .
Про авторів
Мистецьке об'єднання Дзиґа
Додав Art-Vertep 06 квітня 2010