Львів / Прес-конференція з нагоди 50-річчя Львiвського Камерного Оркестру Нацiональної музичної академії ім. М.Лисенка
13 ТРАВНЯ 12:00
Арт-кав’ярня «Квартира 35» (вул. Вірменська, 35, «Дзиґа», 2-й поверх )
13 травня, о 12 год. у арт-кав’ярні «Квартира 35» (вул. Вірменська, 35, «Дзиґа», 2-й поверх ) відбудеться прес-конференція з нагоди 50-ліття Львiвського Камерного Оркестру Нацiональної музичної академії ім. М.Лисенка та участі оркестру у фестивалі «Віртуози».
Оркестр разом із Львівською філармонією 1982 року зініціював фестиваль «Віртуози» і є постійним його учасником. Цього року на «Віртуозах» оркестр виступатиме 16, 19 та 23 травня.
Учасники прес-конференції:
Ігор Пилатюк – ректор Львівської Нацiональної музичної академії ім. М.Лисенка.
Артур Микитка – керівник, концертмейстер оркестру
Контакт: Юрко ВовкоГон – прес-секретар МО «Дзиґа» 095 2600327
‘’AКАДЕМIЯ’’
Львiвський Камерний Оркестр Нацiональної музичної академії ім. М.Лисенка
Керiвники оркестру: Герой України, народний артист України, Лауреат Нацiональної премiї iм.Т.Г.Шевченка, професор МИРОСЛАВ СКОРИК і народний артист України, професор АРТУР МИКИТКА, диригент – народний артист України, професор IГОР ПИЛАТЮК. Оркестр заснований 1959 року в стiнах Консерваторiї. Як перший ансамбль подiбного типу в Українi, є окрасою не тiльки своєї alma mater, але й знаним i шанованим колективом далеко за межами Львова. Першими i багаторiчними керiвниками оркестру були професор Олександра Деркач i Mатiс Вайцнер.
Оркестр є Лауреатом Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблiв i оркестрiв, Першого мiжнародного конкурсу камерних ансамблiв i оркестрiв ‘’Золота осiнь’’, дипломант 1 ступеня Фестивалю ‘’Стравiнський i Україна’’, Мiжнародного музичного фестивалю’’Ciчневi музичнi вечори’’, ХI i ХIII Мiжнародного музичного фестивалю’’В гостях у Айвазовського’’.
Оркестр та його керiвники нагородженi Дипломом ‘’Львiвська слава’’ та мистецькою премiєю в галузi музики iм.C.Людкевича за 2001 рiк. Володар Великої Срiбної медалi Рiхарда Вагнера [Нiмеччина,1996].
Разом з Львiвською фiлармонiєю у 1982 роцi заiнiцiював проведення музичного Фестивалю ‘’Вiртуози’’ i є його постiйним учасником, як i учасником всіх Фестивалiв ‘’Контрасти’’, Киiв-Музiк-Фест, Днi Європи у Львовi’’,’ ’Музика українського зарубiжжя’’, ’’Пам’ятi жертв голодомору’’,Фестивалiв М.Колесси, А.Кос-Анатольського, музичних фестивалiв у Нiмеччинi- Байройт, Турнау, Пегнiц, Берлiн, Форгхайм та iншi, у Польшi- Фестиваль камерноi музики у Ланьцутi, Фестиваль ораторiйно-кантатноi музики у Перемишлi, Фестивалю украiнськоi культури в Щецiнi, Гданьску, Перемишлi, концертiв у Варшавi, в тому числi у Посольствi Украiни, Краковi, Катовiцах, Жешовi, Зеленiй Гурi, Мiколовi, Тихах та багатьох iнших, у Швецiї – Cтокгольмi , Ескiльстунi, Нурi. Концерти в Нацiональнiй фiлармонiї та Нацiональному театрi опери та балету у Києвi, у Харковi, Луганску, Чернiвцях, Ужгородi, Тернополi, Iвано-Франкiвську, Дрогобичi, Стрию та iнших мiстах Украiни, у Москвi,Ризi,Вiльнюсi . З 1995 року стали традицiйними концерти ‘’Рiздв’ний музичний дарунок’’, налагоджена творча спiвпраця з мiжнародним благодiйним культурним фондом Владiмiра Спiвакова.
Репертуар оркестру вiдзначається широким стилiстичним обсягом - вiд музики ХVII до ХХI ст.,включаючи твори джазового характеру. Оркестр є першим виконавцем та iнтерпретатором творiв львiвських композиторiв Миколи Колесси,Мирослава Скорика,Вiктора Камiнського, Ольги Криволап, Олександра Козаренка,Богдани Фроляк, Юрiя Ланюка. В репертуарi є твори А.Штогаренка, Е.Станковича, I.Карабиця, А.Гаврилець та iнших украiнських композиторiв.
До знаменних подій останіх років належить виконання творів Й.Гайдна
‘’Сім слів Христа’’ в Соборі Святої Софії у Києві,’’Глорії’’ А.Вівальді з Московським камерним хором під диригування В.Мініна,’’Те Deum’’ А.Пярта ,кантат Баха і Моцарта, ‘’Пір року’’ А.Вівальді та ‘’Concerto grosso’’ А.Шнітке з Анастасією Пилатюк, ‘’Історія танго Астора Піаццолли’’.
З оркестром виступали свiтовоi слави музиканти Iгор Ойстрах,Гiдон Кремер,Олег Криса,Юрiй Башмет,Владiмiр Спiваков,Iван Монiгеттi,Наталiя Гутман,Олександр Слободяник,Олексiй Любимов,Вера Горностаева,Дiна Йоффе, Михайло Вайман, Сергій Кравченко,Ірина Бочкова ,Кайя Даньчовска, Анджей Хьольскi,Клаудіуш Баран а також знанi українськi cолiсти Богодар Которович, Лiдiя Шутко, Нiна Матвiєнко, Оксана Кровицька, Наталiя Дацко,Етелла Чуприк, Йожеф Ермiнь, Оксана Рапiта, Жанна Микитка,Зоряна Кушплер, Московський камерний хор пiд керуванням Володимира Мiнiна, Камерний хор iм.Б.Лятошинського ,Камерний хор ‘’Глорiя’’, хорова капелла ‘’Трембiта’’,вiдомi диригенти ,як Маестро Саулюс Сондецкiс ,який активно співпрацює з оркестром, Юрiй Луцiв, Вiкторiя Жадько, Кирило Карабиць, Юозас Домаркас, Крiстов Гагель, Доротея Агнолєтто, Станiслав Вєляник, Орест Ковалiв, львiвськi диригенти Iван Юзюк, Юрій Бервецький, Богдан Дашак, Ярема Колесса, Ярослав Гнатовський, Володимир Cивохiп.
До виступiв з оркестром постiйно залучається творча молодь, яка вже встигла заявити про себе на сценах свiту. Це Анастасiя Пилатюк,Максим Брилинський, Олег Каськiв, Остап Шутко, Назар Пилатюк, Федерiко Касiк, Марiя Головач, Анна Ковалко та iншi.
Оркестром здiйснено понад 60 фондових записiв на Нацiональному радiо,безлiч телевiзiйних програм,в тому числi виступи в передачах ‘’Classiк –прем’ер’’,’’Акорди’’,’’Iмпреза’’.Випущено 4 аудiоальбоми та ряд компакт-дискiв .Звертають на себе увагу СD з творами львiвських композиторiв [‘’Львiвськi iмпресiї’’] та з обробками для оркестру М.Скорика [‘’La belle musique’’ i ‘’З любов’ю в серцi’’], з творами М.Колесси, В.Витвицького, оркестровими та сольними мiнiатюрами з Лiдiею i Остапом Шутко [‘’Сад пристрастей’’], з Саулюсом Сондецкiсом i Iгорем Четуєвим [‘’Academia – LIVE’’].
Про авторів
Мистецьке об'єднання Дзиґа
Додав Art-Vertep 12 травня 2010