Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Галереї

Львів / Літературний проект Краків-Експрес

28 ТРАВНЯ 18:00

м.Львів, кав'ярня-книгарня «Кабінет», вул. Винниченка, 12

Літературний проект

Краків-Експрес

Зустріч з письменниками – учасниками стипендійної програми «Homines Urbani» у Кракові

  • Лукаш Орбітовський (Польща)
  • Сочіль Шютц (Німеччина)
  • Аделаїда Трусцінська (Польща)
  • Ілля Сін (Білорусь)

Модератор Остап Сливинський

Контакт: 8 (050) 430-56-89 Юрій Кучерявий

Довідка:

Лукаш Орбітовський (Łukasz Orbitowski, 1977) – краківський прозаїк, публіцист, автор книжок на перетині фантастики та прози жахів. Закінчив філософський факультет Яґеллонського університету. Постійно співпрацює з часописами «Нова Фантастика» та «Лампа», видав шість книг, серед яких «Пси на Святвечір» (2005), «Horror Show» (2006), «Втрачаю тепло» (2007). Отримав кілька нагород, зокрема премію Nautilus (2006) та Краківську премію «Книга місяця» (2007). Зараз готує до видання збірку казок для дорослих «Шеф і Крапка. Як коти пояснюють собі світ».

Сочіль А. Шютц (Xóchil A. Schütz, 1975) – німецька поетка і перформенсист, авторка радіоп'єс, активна учасниця європейського слем-руху. Лауреат численних нагород (остання з них – премія часопису emotion), стипендіат Сенату Берліна (2004). Протягом останніх років виступала на фестивалях і слемах у понад 60 містах Європи. У 2006 році її радіоп'єсу «У клітці» (Im Käfig) поставило Німецьке Радіо «Культура». Торік видала збірку поезій «Фламінґо та Ґну». Особиста сторінка - www.myspace.com/xochillen.

Аделаїда Трусцінська (Adelajda Truścińska, 1987) – талановита дебютантка, авторка прозових текстів, які друкує переважно в інтернет-часописах і на власній сторінці: www.adelka.tv.pl. Навчається в Академії Кіно і Телебачення у Варшаві. Про себе пише так: «В інтернеті я радше Аделька К або Антигерой, бо інтернет – то інший світ. Аделька К пішло від Йозефа К, а дехто каже, що те його «К» - це від «kein», тобто «жоден». І якось так пасувало. Антигерой тому, що одним із антигероїв, яких я знаю, був Енді Кауфман, а я його дуже люблю. І якось так пасувало».

Ілля Сін (справжнє прізвище – Свірин, 1978). Білоруський поет і перформенсист. Автор книжок трансгресивної прози «Ілля Сін помер», «0» і «Зіпсовані ляльки». Засновник і лідер трупи екзистенційної клоунади «Театр психічної нерівноваги». В основі його творчої практики є екзистенційна і релігійна проблематика, потрактована у специфічний ігровий спосіб. Найхарактерніша риса творчості Сіна – цілковита асистемність письма, схильність до порушування навіть тих правил, які він сам вигадав.

Остап Сливинський (1978) – поет, перекладач, критик. Живе у Львові. Автор поетичних книжок «Жертвоприношення великої риби» (1998) і «Полуднева лінія» (2004), готує до видання третю книгу віршів «М'яч у пітьмі». Вірші перекладалися 10 мовами. Співупорядник Антології сучасної української і білоруської поезії «Зв'язокрозрив» (2006). Протягом 2006-2007 років був координатором Міжнародного літературного фестивалю в рамках львівського Форуму видавців. Перекладає переважно польську, болгарську і македонську поезію і прозу, за останній переклад («Дорогою на Бабадаґ» А. Стасюка) отримав премію Посольства Республіки Польща у Києві «За найкращий переклад року». Останнім часом працює на перетині поезії та візуального мистецтва.

HOMINES URBANІ – це регулярний проект товариства «Вілла Деціуша» та Інституту Книги, в рамках якого письменники, перекладачі та літературні критики з Польщі, німецькомовних країн і Східної Європи (України і Білорусі) отримують стипендії. Учасники проекту проводять у Кракові три місяці, мешкаючи в ренесансній віллі Деціуша посеред парку. Працюючи над власними творчими проектами, вони разом беруть участь у культурному житті міста, знайомляться між собою і надихають одне одного на творчу працю. Гасло програми: література як платформа для порозуміння європейських homines urbani. «Urbani» тут мається на увазі не лише у вузькому значенні «міський», але й «світовий» – знайомий зі світом і відкритий до світу.

Організатор стипендійної програми: Товариство «Вілла Деціуша» (www.villa.org.pl)

Партнери програми: Інститут Книги (Краків), Фундація Польсько-німецької співпраці (Варшава), Фундація Роберта Боша (Штутґарт) та місто Краків.

 

Про авторів

Мистецьке об'єднання Дзиґа , Остап Сливинський

Додав Art-Vertep 27 травня 2008

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска