Харків / Концерт гурту "Мертвий Півень" у Харкові
27 ТРАВНЯ 19.00
клуб «Jazzter», пров. Театральний 11/13 тел.
Группа Мертвий півень (г.Львов) с проектом Радіо Афродита
Протягом 20 років визвольних змагань МП вдалося зберегти свою незалежність, свіже звучання, любов та вірність шанувальників уже декількох поколінь. Від перших кроків до останнього часу - одна з найвпізнаваніших рис МП - пісні на вірші найкращих українських поетів: Т.Шевченко, М.Рильський, І.Калинець, Н.Білоцерківець, О.Лишега, В.Неборак, О.Ірванець, Ю.Андрухович, Ю.Позаяк, С.Жадан. На сьогодні дискографія МП складає 15 «платівок», ще з десяток - у найближчих планах. Протягом останніх 20 років історію МП творили близько 20 музикантів. За цей час хтось із них змінив свої музичні уподобання, хтось - змінив професію чи життєве кредо, але всі вони залишилися добрими приятелями, а також залишили щось особисто-неповторне в звучанні МП та ширше - української альтернативної рок - музики.
Особливістю МП є також той факт, що інші проекти його учасників не послаблюють, а лише підсилюють оригінальність та зіграність гурту. Так, приміром, Роман Чайка успішно поєднує роль телеведучого 5 каналу та гітариста МП, подібно до Юрка Чопика - за сумісництвом директора дитячого «Видавництва Старого Лева». Басист гурту - Олег Джон - успішно співпрацює з низкою інших виконавців, як музикант, продюсер та звукорежисер, а фронтмен МП - Місько Барбара - з харківським театром «Арабески», як актор. Отже, виглядає так, що «Мертвий півень» - живійший за всіх живих, можливо, тому, що двічі не вмирають.
27 травня (п’ятниця) о 19.00 у Харкові, клуб «Jazzter», пров. Театральний 11/13 тел.
Радіо Афродита – новий інді-партизанський проект «Мертвого півня». Це спроба реконструкції того, що було знищене. Спроба уявити, що радіостанцію з такими позивними не розгромили у 1945 році і вона працює досьогодні. Це збірка осучаснених переспівів майже забутих українських гітів ХХ-століття. Пам’ятати, пригадувати, не забувати, фіксувати, документувати, переказувати, переспівувати, нагадувати, зберігати, – саме такі свої внутрішні потреби, задовольнять Півні, працюючи над цим проектом.
Уряди, президенти та імперії зникають, музика та правда залишаються. Михайло Барбара: «Деякі мої друзі останнім часом наполегливо ставлять мені досить пряме запитання: «Що робити?». Це підштовхує мене до розробки персонального плану спротиву, до якого можуть долучитися інші. Мені здається, що ідея «Мертвого півня» зробити проект «Радіо Афродита» тепер є нашим обов’язком. Найкраще, що ми можемо робити – це музика. Але я вірю що до нас, крім музикантів, долучаться науковці, письменники, художники та всі, хто перейнятий питанням: : «Що робити?». Бажання переспівати старий український поп – зовсім не нове і походить не від браку власних ідей. Якось я зайшов до монтажної у Харкові, де іде робота над півнячим відео на пісню «Гуцулка Ксеня», і монтажерка мені сказала дослівно таке: «Ти знаєш, тут до мене мама заходила. Вона цю пісню знає. Почала підспівувати. А я думала, що це ваша пісня…». Ми не можемо і надалі забувати наші пісні, взагалі забувати. Час вивчити уроки і діяти асиметрично, так, як вони не чекають.
Радіо Афродита – це також своєрідна відповідь на партизанський статус сучасної української музики та культури. Відключення її від медійних каналів, дистрибуційних мереж та великих сценічних майданчиків. Радіо Афродита – це скоріше поп-музика. Однак не дешева підробка, яку нам пробують підсовувати під виглядом «українського шоу-бізнесу» (перепрошуємо за вживання порнографічних термінів).
Про авторів
Мертвий півень
Додав Sh.Ocean 23 травня 2011