Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

Ялта / Виставка творів Миколи Муравського «У ПОШУКАХ АПОЛЛОНА…»

23 ЧЕРВНЯ - 22 ЛИПНЯ

Лівадійський палац-музей

Лівадійський плац – не лише шедевр європейської архітектури, історично значиме місце. Він – носій важливої духовної домінанти: його енергія святості вдихає в наші груди відчуття естетики, краси, гармонії. За словами наукового співробітника відділу художніх виставок Лівадійського палацу, М’якоти Іванни, незважаючи на бурхливий потік постмодерного мистецтва, що зазвичай характеризується рисами епатажу та антиестетики, Лівадійський палац-музей в своїх залах репрезентує мистецтво духовне, гармонійне, естетичне. Адже у творчості та культурі головне – це гармонія мистецтва та природи, духовності та краси, образотворчого мистецтва і музики, внутрішнього світу людини та оточуючого її середовища, історії та сучасності… Краса і гармонія закладені в основу концепції всіх експозицій палацу.

Продовжує цю концепцію, відкрита 23 червня в залах Білого палацу, виставка творів Миколи Муравського з ліричною назвою «У пошуках Аполлона…»

Змістовим ключем експозиції є мистецтво як божественне натхнення і людина як творець мистецтва. Портрети творчих людей – поетів, композиторів, музикантів, художників, архітекторів, акторів – це портрети-розповіді, портрети-символи, багатоликі, сокровенні образи. Їх життя присвячене творчому служінню та важкій праці, винагородою за яку є хвилини осяяння, хвилини, коли відкривається духовний зір художника, і митець отримує дар від божественного джерела – заряджати світ естетичною енергією.

Портретний ряд художника Миколи Муравського – не узагальнені герої, а всі до одного – реальні люди, яких можна назвати по імені. За кожним портретом – дивовижна зустріч, тонкий психологічний зв’язок, пізнання особистості та процесу її творчості. Художнику близький світ його сучасників, людей, тотожних духом, адже вони говорять однією мовою мистецтва, що має дивовижну силу об’єднувати. Інтерес до особистості художника-творця – одна з найхарактерніших прикмет романтичного світовідчуття. Відрізняючись точною схожістю та відданістю натурі, портрети М. Муравського сповнені поетичності, овіяні світлою доброзичливістю та розумінням. Дивовижно привабливі обличчя, осяяні натхненням, наповнені «рухом палаючого почуття». Художник малює художника, набуваючи в цьому діалозі досконалості.

І щоб передати все багатство та різноманіття почуттів, зовнішню та внутрішню гармонію, художник Микола Муравський звертається до основи основ мистецтва – до рисунку. Повторюючи невимушеність світу, рисунок несе в собі невичерпні засоби виразності, його жива рукотворність фактури роздумує, творить, споглядає…

Сьогодні ми спостерігаємо відродження інтересу до реалістичного мистецтва. Але, на жаль, тимчасове забуття виявило певні втрати. Хороший рисунок став виключною рідкістю, це знання доступне не багатьом. Вміння рисувати – невід’ємна і обов’язкова якість професійного художника, незалежно від того, в якому напрямку він працює. Не являється випадковістю той факт, що кращі сучасні художники – чудові рисувальники, адже рисувати – означає – думати, аналізувати та узагальнювати… Багаторічна щоденна праця, сильна школа, вивчення історичного спадку світового мистецтва – фундамент професіоналізму художника.

Передачі емоцій художник Микола Муравський підкоряє властивості художніх матеріалів – олівця, сангіни, вугілля, соусу, пастелі, їх поєднання та взаємопроникнення. Фактура та ритмічні прийоми сріблястого грифеля, кольорової пастелі, оксамитового вугілля вносять різноманіття в техніку рисунку, посилюючи декоративні ефекти, а також створюють можливість своєрідної монументалізації аркуша. Художник використовує і лінійний, і контурний, і живописно-тональний рисунок, досягаючи найбільш точної та переконливої передачі пластичної ідеї. Різноманітні техніки, прийоми збагачують та доповнюють одне одного, вносять нові, іноді несподівані зіставлення.

І лише на одному рисунку проступили риси бога Аполлона – бога гармонії, духовного світла та мистецтв. Не ілюстрація, не екскурс в міфологію, а зрима присутність, образ перевтіленої ідеї, і те незмінне, що її породжує…

 

Про авторів

Лівадійський палац-музей

Додав Art-Vertep 13 липня 2009

Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска