Мистецька аґенція Арт-Вертеп / УКРАЇНСЬКІ МИСТЦІ ПАРИЖА. 1900-1939

Вашій увазі пропонуємо унікальний подарунковий альбом-дослідження УКРАЇНСЬКІ МИСТЦІ ПАРИЖА. 1900-1939

Автор: Віта Сусак. Формат250х310 мм, 408 стор. 177 повноформатних
кольорових альбомних ілюстрацій та 156 кольорових і чорно-білих ілюстрацій  в тексті.

Текст монографії (200 стор.) доповнюють додатки:

Паризький словник українських мистців (понад 250 імен), хронологія українських подій в Парижі 1900-1939)

­

Повнокольорова монографія Віти Сусак, підготовлена видавництвом РОДОВІД (Київ) українською, англійською та французькою мовами, видрукувана в листопаді 2010 двома мовами у співпраці з видавництвом А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА (Київ). 24 грудня 2010 року книга названа найкращою «Книгою Року» в номінації ВІЗИТІВКА (XІІ Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року ’2010»)

Ця праця вперше комплексно висвітлює внесок художників з України у феномен Паризької школи. В часи Пікассо, Модільяні, Шагала в Парижі жили і творили Олександр Архипенко, Михайло Бойчук, Соня Делоне, Софія Левицька, Володимир Баранов-Россіне, Хана Орлова. На поч. 1920-х рр.до них долучилися Олекса Грищенко, Михайло Андрієнко, Василь Хмелюк табагато інших відомих і забутих майстрів. Найцікавішим з них присвячені окремі розділи книги. Українські події в Парижі подаються на тлі загальної характеристики ÉcoledeParis. В додатках вміщені “Паризький словник українських художників. 1900-1939” (понад 250 імен) і “Хронологія українських подій в Парижі. 1900-1939”. Структурованість фактів та імен надає монографії довідникове значення. Панорамний показ української присутності, нові матеріали, ілюстрації і додатки роблять цю книжку важливою для історії українського мистецтва і української культури взагалі.

Цей насправді великий і важливий проект готувався понад 12 років. Близько п’яти років тривали дослідження Віти Сусак та створення текстів. Майже сім років видавництво РОДОВІД працювало і працює над створенням трьох редакцій книги спільно з автором і командою перекладачів (Сергій Сингаївський, Анна Сусак, Лариса Мамуня), редакторів (Романа Лябросе, Оділь і Метью Ардени, Настя Голтвенко, Тетяна Гафінчук), дизайнерів (Ілля Павлов, Марія Норазян). Переклад книги англійською мовою підтримав Американський фонд наукових товариств (ACLS) в Нью-Йорку, французькою мовою – Французький Інститут в Україні. Ще кілька спонсорів, включно із «Самопоміч» в Нью-Йорку підтримали друк цього видання. Завершили друк української та англійської редакції при співпраці з видавництвомА-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА. Французьку редакцію книги ще потрібно видрукувати.

В грудні 2010 року Українські мистці Парижа. 1900-1939 було презентованов США – в Інституті Гаррімана (Колумбійський університет) та Українському Музею в Нью-Йорку, Посольстві України в Вашингтоні та в Інституті Модерного Мистецтва в Чикаго (більше інформації та фото цих подій на сайті видавництва http://rodovid.net/u_editors_column.htm). Скрізь книга мала надзвичайний успіх і привітання. Газети, радіо і телебачення (ЧасTimeз Мирославою Гонгадзе) приділили їй велику увагу. Наталя Гавдяк з Вашингтону написала в листі до редактора Ukrainian Weekly, що та книга є чудовим документом славного періоду українського мистецтва і заслуговує бути в кожній українській родині. Цією книгою, як і історією того періоду, можна гордитися.

 

Про автора

Віта Сусак,  кандидат мистецтвознавства,  завідувач відділу європейського мистецтва ХІХ-ХХ ст. Львівської Національної  галереї мистецтв. Автор альбому:Генріх Семирадський у Львові. Твори зі збірки Львівської галереї мистецтв. Стальова Воля(Польща), 2007; співавтор видання: Михайло Бойчук (альбом-каталог збережених творів)/ Кравченко Я., Сусак В., Посацька Д.. – К.: Майстерня книги, 2010;опублікувала понадп’ятдесят наукових статей в Україні, Росії, Польщі, Франції, Італії та інших країнах.

замовити в інтернет-крамниці artvertep.com (550 грн)