Видавництво Грані-Т / Видавництво «Грані-Т» планує видати унікальну книгу «Україна In Rock»

Приблизно в середині травня видавництво «Грані-Т» планує видати унікальну книгу «Україна In Rock», автор якої відомий журналіст Олександр Євтушенко. Це – перша спроба систематизації такого непростого і заплутаного жанру як сучасна рок-сцена України. Крім того, книга доповнена дослідженнями автора «Шоу-біз початку тисячоліття», «25 альбомів, які змінили обличчя української рок-музики», «Про Кузю…» (есей присвячений пам’яті Сергія Кузьминського), «Рок-шевченкіана» і т.д.
Наприкінці 80-х минулого століття українські музичні групи, які в пришвидшеному темпі подолали комплекс меншовартості й знайшли своє обличчя, можна полічити на пальцях: «Брати Гадю­кіни», «ВВ», «Кому Вниз», «Плач Єремії», «Вій», «Мертвий півень». Стрижнем їхньої творчості став український національний егрегор – вдало поєднана з фактурними ритмічними конструкціями рок-н-ролу ментальна матриця. Ця «шістка» від початку була неоднорід­ною ще й тому, що учасники кожного гурту обрали для сценічного втілення різні óбрази, що уособлювали певні типажі – блазнів і му­дреців, воїнів і відьмаків. З часом у нашому культурному просторі з’явилися багато інших артистів, які не змінюючи ані ментальної матриці, ані патріотичної суті розвивалися в руслі багатьох акту­альних в світі музичних напрямків, що зрештою свідчить про куль­турну належність України до європейської співдружності країн. 


Передмова
Джиммі Пейдж – один з видатних гітаристів із знаменитого британського гурту «Led Zeppelin» якось зауважив, що рок – це народна музика наших часів. Не помилюсь якщо скажу, що для більшості людей, обізнаних із реаліями сучасних музичних процесів, зокрема – з українською рок-музикою, уяв¬лення про останню асоціюються переважно з іменами найяскравіших представників жанру, які постійно присутні в медійних топ-новинах. Щодо решти героїв цієї музичної армади – для них це суцільна «terra incognita». Цей факт пояснюється тим, що типовий для Європи інформаційний «бекграунд» того явища в Україні, на жаль, майже відсутній. Чому – це окреме питання. Мене, як музичного журналіста, не раз дивувало те, що всі наші країни-сусіди регулярно і активно реагують на розвиток власної музичної індустрії і тому у Польщі, Чехії, Угорщині, Румунії та в Росії постійно друкують нові й нові музичні антології та енциклопедії, які фіксують перипетії розвитку жанру як одного з найяскравіших культурних феноменів часу. Важливо наголосити на тому, що в усіх тих країнах, зокрема в Україні, рок має не лише власні «національні особливості», а й формує культурний портрет сучасної нації. Модерна рок-сцена не є якимсь «монолітом», позаяк складена з багатьох стильових напрямків, кожен з яких має своїх прихильників та опонентів. Окремі есеї частково друкувалися в журналі «Український тиждень». Один із мотивів появи цієї книги – це послідовне ігнорування медійниками цілого жанру, тобто – цілої культури, що не вкладалася у рамки офіціозу. Натомість у масовій свідомості ті ж медіа десятиліттями культивують виключно розважальні стандарти поп-музики. Усе вищесказане спонукало автора створити детальну і водночас компактну за обсягом книжку, яка ліквідує велику «білу пляму» на культурній мапі модерної України. Ще одне – відео-сюжети за участю практично усіх згаданих тут гуртів можна легко знайти в інтернеті на ресурсі YouTube, а докладнішу інформацію про тих або інших героїв оповіді отримати на моєму особистому сайті – rock-oko.com. Щиро дякую моєму товаришу Олександру Снідалову за моральну і фінансову підтримку у підготовці цієї книги. Бажаю щасливої мандрівки в Україну in Rock!

Олександр Євтушенко