Мистецька аґенція Арт-Вертеп / Проект «I, CULTURE PUZZLE. Майстерня сучасного ремесла»
ПРОЕКТ I, CULTURE PUZZLE, ЩО ОБ’ЄДНАВ 12 СТОЛИЦЬ СВІТУ (ПЕКІН, БЕРЛІН, БРЮССЕЛЬ, КОПЕНГАГЕН, КИЇВ, ЛОНДОН, МАДРИД, МІНСЬК, МОСКВА, ПАРИЖ, ВАРШАВА ТА ТОКІО), БУВ ПРЕДСТАВЛЕНИЙ 4 ВЕРЕСНЯ В КИЄВІ. ПРОЕКТ «I, CULTURE PUZZLE. МАЙСТЕРНЯ СУЧАСНОГО РЕМЕСЛА» ЗБИРАЄ ДОВКОЛА СЕБЕ АМАТОРІВ ТА ПРОФЕСІОНАЛІВ, ВОЛОНТЕРІВ ТА МИТЦІВ, ЯКІ МАЮТЬ НА МЕТІ ОТРИМАТИ-ПЕРЕДАТИ ЗНАННЯ РЕМЕСЛА, ВІДЧУТИ ЙОГО ЧЕРЕЗ СВОЇ СПРОБИ ТА ВНЕСТИ «ПАЗЛ» СВОГО МІСТА У ГАСЛО ПРОЕКТУ
I, culture puzzle складається з двох етапів. На першому етапі команда волонтерів, які пройшли попередній відбір, займаються власними дослідженнями за темою проекту: зустрічаються з майстрами, вивчають ремесла, їх специфіку, долучаються до процесу виготовлення продукту. Завершальний етап досліджень — майстер-класи з польською художницею Монікою Якубяк.
Ідея Моніки полягає в тому, що зрозуміти майстра тільки розумом неможливо. І для того, щоб осягнути всю глибину і таїнство ручної праці, її необхідно випробувати на собі. Практичне заняття для всіх вибрали спільне — шиття. В обладнаній усім необхідним студії кожен з учасників вчився створювати речі власними руками. Хтось із них був уже добре знайомий з основами шиття, а деякі сідали за машинки вперше.
На другому етапі команда волонтерів презентувала результати своїх досліджень широкому загалу. Для цього 4 вересня на Софійській площі була обладнана студія, де відвідувачі змогли не тільки створити щось власноруч, а й долучитися до обговорення ролі ремесел у житті сучасної людини.
Потрапити до студії міг кожен охочий, адже все відбувалося просто неба. Найголовніше візуальне вираження проекту — пазл-логотип I, culture, розділений на 12 частин відповідно до кількості столиць, задіяних у проекті. Кожне місто отримує свою частину у вигляді великого квадрату тканини, і команда волонтерів спільно з учасниками відкритої події заповнюють свою частину напису створеними за дні проекту виробами, «розфарбовуючи» його таким чином на свій манер.
Фото кожного квадрату займає своє місце на сайті, де кожен може їх роздивитися. Київ отримав почесну першу частину пазла. Окрім того, жителі та гості столиці, що побували на Софіївській площі 4 вересня, спільним голосуванням визначили, які ремесла можуть зберегти свою популярність у майбутньому. Такі професії, як ювелір, кравець, палітурник, столяр, гончар та швець взяли першість.
Попереду в проекту ще три столиці, і вже зараз I, culture перетворюється на громадський креативний рух, у якому багато діячів знаходять натхнення для власної ініціативи.
Нагадаємо, що 27 жовтня у Національній опері України ім. Т. Г.Шевченка відбувся перший концерт I, CULTURE Orchestra, флагманського проекту інституту Адама Міцкевича, який об’єднав молодь України, Білорусі, Молдови, Азербайджану, Вірменії та Грузії. Концерт відкривперше європейське гастрольне турне оркестру і продовжиться у кращих концертних залах Європи: Берлінська Філармонія, Palais des aux-Arts у Брюсселі, Royal Festival Hall у Лондоні, Teatro Real у Мадриді та Національна філармонія у Варшаві. Варто додати, що в Україні цей проект реалізується спільно з Garage Gang Kollektiv. Результати подій в інших містах можна переглянути на офіційному сайті проекту www.culture.pl.
Джерело, biggggidea.com
Текст: Денис Бортніков