Володимир Шовкошитний / Володимир Шовкошитний презентував роман про УПА
Київ – Український письменник Володимир Шовкошитний презентував у Києві роман-дилогію «Кров – свята», присвячену діяльності Української повстанської армії під час Другої світової війни. Книга – гостросюжетна і одночасно лірична, зауважують редактори роману. У ній описані реальні конфлікти у повстанському середовищі, крім того, є багато автобіографічних елементів, каже сам письменник.
На презентацію своєї книги «Кров – свята» Володимир Шовкошитний прилетів зі Сполучених Штатів за кілька хвилин до початку. Каже: повинен був презентувати її в Америці до 21-ї річниці української незалежності, але не встигав – надто багато було матеріалу, можна ще одну книгу писати. Потім після тамтешньої презентації, на якій були учасники та нащадки учасників військових формувань Боровця, Бандери чи Мельника, дивувався, що вони так спокійно сприймали описані в романі події, зазначає письменник.
«Були жахливі речі. Наприклад, заходить армія крайова в українське село. Змішана сім’я: чоловік – поляк, дружина – українка, двоє дітей – син і дочка. Вбивають дружину-українку і дочку-українку, а сина і батька залишають, бо вони – поляки. Потім – відплатна акція: УПА заходить у польське село, приблизно те ж саме відбувається», – розповідає Володимир Шовкошитний.
Крім українсько-польських конфліктів, описані також сутички з німцями, радянськими військами, а також – конфлікти всередині повстанського середовища. За словами автора, книга складається з історій, які письменник або бачив сам, наприклад, у творі є епізод про перепоховання Василя Стуса, або їх йому розповіли безпосередні учасники тих подій. Багато кого Шовкошитний зустрів під час своїх закордонних подорожей.
«Новий Шовкошитний»
Роман «Кров – свята» охоплює період від Голодомору і майже до наших днів. Редактор книги письменник Станіслав Бондаренко зауважує: «Це якийсь новий Шовкошитний. Це якийсь чуттєвий, епічний і проникливий прозаїк. Я, перш за все, знав його як поета, але це могутній прозаїк».