Олесь Ульяненко / Названо першого лауреата премії імені Олеся Ульяненка

У рамках Львівського Форуму видавців уперше відбулось оголошення та нагородження лауреата Міжнародної літературної премії ім. Олеся Ульяненка. Ним став відомий поет, перекладач, письменник та культрегер, а також панк і анархіст Володимир Вакуленко-К за роман "Кладовище сердець", якого висунули на здобуття премії одночасно «Кур’єр Кривбасу» та Форум видавців.

Лауреат отримав диплом, під рамкою якого лежали 5 тисяч гривень.

 Премія ім. Ульяненка заснована у 2012 році Спілкою письменників міжнаціональної згоди ФРН. Премія створена на підтримку літературних нонконформістів - поетів і письменників, що не прогнулися під вимоги ринку та кон´юнктури і залишилися вірними своїм художнім принципам.

Склад журі: Володимир Сергієнко, Сергій Пантюк, Сергій Жадан, Лесь Подерв´янський та Євгенія Чуприна.

Висунуті на Премію нонконформісти зробили декілька ексцентричних заяв. Так, поет Олег Короташ, запропонований Спілкою письменників України, попросив викреслити його зі списку претендентів, бо він взагалі принципово на премії не подається. А Світлана Поваляєва, висунута Харківським літературним музеєм, яка, між іншим, стала другою за кількістю отриманих від журі балів, взагалі заявила, що хто її і куди висунув, її не обходить. Але найяскравішою була поведінка переможця. Вже потрапивши у список претендентів на премію, він почав активно пропонувати журі інші кандидатури і добився, що у довгий лист були включені ще чотири поета. Отримавши лауреата, Володимир Вакуленко-К говорив промову зі своїм чотирьохрічним сином на руках. Насамкінець він заявив, що наступним лауреатом Премії ім. Ульяненка мусить стати російськомовний поет з Кривого Рогу Максим Кабір.

На церемонії був присутній президент Українського відділення Міжнародного ПЕН-клубу Мирослав Маринович.

Довідка:

«Міжнародна літературна премія імені Oлеся Ульяненка» — премія, заснована у 2012 році президентом Спілки письменників міжнаціональної згоди ФРН Володимиром Сергієнком. Рішення ухвалює журі, до якого входять відомі письменники. В 2012 році жюрі складалося з таких письменників: Володимир Сергієнко,Євгенія Чуприна, Лесь Подерв'янський, Пантюк Сергій, Жадан Сергій. Координатор премії — Євгенія Чуприна.

ПОЛОЖЕННЯ
Про літературну премію ім. О. Ульяненка

 
1

Літературна премія імені О. Ульяненка заснована Спілкою письменників ФРН міжнаціональної згоди для відзначення українських письменників за визначні здобутки в українській літературі. Премія присуджується щорічно за кращі твори, які відповідають наступним критеріям:

- якість тексту;

- схильність до позитивної асоціальності автора;

- нонконформістська життєва позиція автора;

Премія присуджується авторові літературних творів. На здобуття премії можуть бути висунуті лише завершені твори, опубліковані або оприлюднені протягом останніх двох років.

Пропозиції про присудження премії вносять творчі спілки, українські національно-культурні, культурно-просвітницькі товариства, редакції періодичних видань, вчені ради вузів, наукових інститутів Національної академії наук, літературно-мистецькі угруповання або окремі особи, належні до літературно-мистецьких угруповань.
 

2

Пропозиції про відзначення премією приймаються журі від 8 травня до 17 серпня щороку.

Порядок подання, обговорення і розгляду творів, кандидатур, висунутих на здобуття премії, встановлюється засновниками і затверджується спільною постановою.
 

3

Рішення журі про присудження премії затверджується постановою засновників і друкується у пресі до 17 вересня щороку.

Особі, якій присуджується премію вручається диплом і грошова премія. Щорічно встановлюється одна премія у розмірі 5000 грн
 

4

Твори висунуті на здобуття премії подаються на розгляд журі разом з листом клопотанням організації або особи, що їх висуває.

У листі-клопотання зазначається прізвище, ім’я та по-батькові, назва твору, час його написання і місце публікації. Крім листа-клопотання, подаються відгуки про твір у засобах масової інформації. Пропозиції про присудження премії вносять творчі спілки, українські національно-культурні, культурно-просвітницькі товариства, редакції періодичних видань, вчені ради вузів, наукових інститутів Національної академії наук, літературно-мистецькі угруповання або окремі особи, належні до літературно-мистецьких угруповань.