Етновир Міжнародний фестиваль фольколору ві Львові / На проведення фольклорного фестивалю «Етновир» бракує коштів
Шостий фестиваль «Етновир», запланований на 21-25 серпня у Львові, може не відбутись. За словами президента ГО «Етновир» Андрія Сидора, подія, яку цілий рік очікують львів’яни, не отримала фінансування.
Як розповів він у коментарі ZAXID.NET, перші чотири роки фестиваль завжди мав підтримку влади, зокрема й фінансову. Однак уже торік у бюджеті не знайшли коштів на проведення фестивалю. Тоді організатори впоралися завдяки спонсорським коштам.
Цьогоріч на проведення фестивалю потрібно близько 350 тисяч грн. На сьогодні вдалося зібрати лише третину цієї суми. Організатори подавали заявки на фінансування фестивалю і в міські, і в обласні органи влади, на конкурс соціально-культурних проектів, однак відповідь всюди однакова: у бюджеті немає коштів.
«Якщо найближчими днями не буде позитивної відповіді від одного зі спонсорів, цьогорічний «Етновир» не відбудеться», – наголосив він.
«За кордоном такі масштабні фольклорні події відбуваються за сприяння міністерств, обласних та міських рад. Цим фестивалем живе все місто, мешканці, гості. На жаль, у Львові склалась зовсім інша ситуація», – зазначив Сидор.
Нагадаємо, на фестиваль «Етновир» у Львові щороку приїжджають екзотичні колективи з різних куточків світу. Протягом фестивалю відбуваються колоритні виступи колективів, вражаючі марш-паради учасників головними вулицями міста, презентація кухні народів світу.
До участі в VI Міжнародному фольклорному фестивалі «Етновир» зголосились колективи зі США (Гаваї) – «AhunaOhana», Венесуели – «Abolengo», Індії – «Malwa Sabhyacharak Club», Туреччини – «Bahot», Сербії – «Zora» та Польщі – «Dabrowiacy». Також до них приєднаються три українські діаспори з Канади – «Братства» і «Русалка» та Аргентини – «Коломея», а також українські колективи зі Львова.
Торік на «Етновирі» презентували кухні народів світу. Впродовж 5 днів львів’яни та гості міста могли послухати колективи з України, Польщі, Білорусі, Туреччини, Іспанії та Азербайджану.