Книга року ВВС / ВВС Україна оголосила короткі списки премії "Книга року ВВС – 2013"

BBC Україна оголосила короткі списки в номінаціях "Книга року BBC - 2013" та "Дитяча Книга року BBC - 2013", що представлені у партнерстві з Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР).

До короткого списку у номінації "Книга року BBC – 2013", що відбирався з 20-и видань, увійшли такі твори:

  • Юрій Макаров, "За чверть десята". Київ, Нора-Друк. - 2013.
  • Ярослав Мельник, "Далекий простір". Харків, Клуб сімейного дозвілля. - 2013.
  • Наталка Сняданко, "Фрау Мюллер не налаштована платити більше". Харків, Клуб сімейного дозвілля. - 2013.

На думку члена журі, головного редактора ВВС Україна Ніни Кур’яти, учасників "короткого списку" премії "Книга року ВВС – 2013" об’єднує тема пошуків себе. "Всі три видання, що увійшли до короткого списку – романи, головні герої яких мають складні стосунки з системою. Вони мігрують між різними соціальними групами, прагнучи знайти власне місце. Всі вони – як "свій серед чужих, чужий серед своїх".

До короткого списку у номінації "Дитяча Книга року BBC – 2013", що відбирався з-поміж 13-и видань, увійшли такі твори:

  • Галина Вдовиченко. Ліга непарних шкарпеток. Харків, Клуб сімейного дозвілля. – 2013.
  • Олександр Гаврош. Розбійник Пинтя у заклятому місті. АБАБАГАЛАМАГА. – 2013.
  • Сергій Гридін. Не такий. Львів, Видавництво Старого Лева. – 2013.
  • Мар’яна Прохасько, Тарас Прохасько. Хто зробить сніг. Львів, Видавництво Старого Лева. – 2013.
  • Ірен Роздобудько. Арсен. Київ, Грані–Т. 2013.

 

Член журі, письменниця та радник ЄБРР з питань культури Світлана Пиркало говорить: "Цього року ми представляємо окрему нагороду за дитячу літературу вже вдруге, і цьогорічний вибір – ще багатший, ніж торік. Разом із героями книжок цьогорічного короткого списку ми мадруємо чарівними дорогами українських казок, виживаємо разом із підлітками в сучасній реальності, разом із кротенятами та сестричкою-зайченям дізнаємося, хто робить сніг, розгадуємо захоплюючу сімейну таємницю та вчимося, як триматися разом, якщо ви – непарні шкарпетки в шафі".

Переможці в обох номінаціях будуть оголошені у п’ятницю, 13 грудня, на церемонії нагородження, що відбудеться о 15.00 у конференц-залі готелю "Воздвиженський" за адресою вул. Воздвиженська, 60 а, б, г. Автор-переможець у кожній номінації отримає премію 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавництва, де вийшли друком книжки переможців, отримають право використовувати логотип конкурсу "Книга року ВВС" на всіх наступних виданнях цих книжок.

Книга року ВВС