Тарас Прохасько / Майдан – це аргумент

“Після найбільш затятих битв Майдан перемінився: він ніби перестав виконувати ту свою провідну роль, яку виконував увесь цей час. І дуже важким є це зволікання, коли все відкладається, затягується, немає конкретних дій, зрушень. Тепер Майдан виконує роль аргументу. Так у 1970 — 1980-х існував фактор ядерного стримування, і всі, хто проводив перемовини, приймав рішення, інформаційні чи економічні, знали і пам’ятали про нього. Саме таким аргументом виглядає тепер Майдан.

Також мені це трохи нагадує події Першої світової війни, коли тривалий час відбувалися такі протистояння. Тоді гинули люди, вони потерпали від цієї присутності в шанцях і на позиціях, але їх не можна було забрати ні з одного, ні з другого боку. Ніхто не був готовий до того, щоб відвести війська, але головні рішення і здобутки отримували в цій позиційній війні в якихось інших місцях, на якихось інших рівнях. Майдан мені нагадує такий позиційний фронт, який не можна ні ліквідувати, ні застосувати у військових діях.

Я вірю в те, що стан речей не може залишитися таким, як він є. Неможливе й повернення до того, що було в листопаді-грудні 2013 року. Але сказати, як будуть розвиватися події й чи взагалі можна говорити про якусь перемогу, — я не можу і думаю, що ніхто того не знає. Але я знаю, що все це було не марно, і я вірю, що після всіх цих зусиль розійтися, заспокоїтися і спокійно чекати 2015 року вже не вдасться”.


День
 

Джерело: <a href="http://litakcent.com/2014/02/10/taras-prohasko-majdan-ce-arhument/">ЛітАкцент</a>