Сергій Жадан / Сергій Жадан розповів, куди витратить 100 000 грн від Президента

Український письменник і музикант, лауреат премії «Українська книжка року – 2016» Сергій Жадан передасть тримані кошти дітям Луганщини. Про це він заявив на своїй Фейсбук-сторінці.

У повідомленні Сергій Жадан подякував Президенту України Петру Порошенку за відзначення премією його книги «Месопотамія», яку видав «Клуб сімейного дозвілля». Але також нагадав, що влада, як і представники мистецтва, не має забувати про відповідальність.

«… мені здається, що саме сьогодні і позиція мистецтва, і позиція влади мають характеризуватись словом відповідальність». Переконаний, що і представники влади, і представники суспільства рівною мірою мають нести відповідальність за те, що діється з нами всіма. Ми бачимо, що держава іноді, на жаль, не може (чи не хоче) цю відповідальність нести. В такому випадку відповідальність перекладається на нас – тих, хто цю владу обрав. Саме тому ми з видавцями хочемо ще раз подякувати Вам за цю премію і передати її на потреби дитячих закладів Луганської області», – повідомив Сергій Жадан.

За словами письменника, він із друзями-волонтерами вже певний час допомагає дитячим садочкам та інтернатам на Луганщині. Сергій Жадан висловив сподівання, « що в майбутньому волонтери не матимуть необхідності перебирати на себе функції державних органів, оскільки держава буде сумлінно й ретельно виконувати свої обов’язки, виходячи, передусім, з почуття тієї-таки відповідальності».

Нагадаємо, розмір грошової частини премії «Українська книжка року» становить 100 000 грн. При цьому 50% отримує автор книги, ще 50% – видавець.

cultua.media, Людмила Шевченко

Фото з Фейсбук-сторінки Сергія Жадана